7 turniejów, 59 drużyn, 486 "osobostartów", 156 meczów, 475 goli - za nami imprezy świąteczno-noworoczne dla dzieci11.01.2018r.
Dwa grudniowe weekendy plus jeden styczniowy, rozgrywki łącznie w siedmiu kategoriach wiekowych, mnóstwo emocji, zaciętej rywalizacji futbolowych adeptów, radość zwycięzców i smutek pokonanych - takie były w minionych już tygodniach halowe zawody organizowane przez MKS. Dodajmy - w podobnym okresie nieprzerwanie od 2012 roku, a więc szósty raz. Liczby wymienione w tytule niniejszego materiału pokazują ogrom przedsięwzięcia. Gwoli małego wyjaśnienia dla porządku: użyliśmy sformułowania "osobostarty", ponieważ zdarzyło się (głównie w drużynach AP 2012 MKS Debrzno), że dany zawodnik brał udział w więcej niż jednym turnieju, stąd faktycznie nazwisk w naszym cyklu było nieco mniej niż 486.

To jednak szczegół statystyczny, nas raduje fakt, że udało się zaprosić do hali Szkoły Podstawowej nie tylko ekipy z powiatów człuchowskiego czy chojnickiego, lecz także z sąsiednich województw, tj. wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zawsze to korzystne dla młodych piłkarzy, aby konfrontowali się z rówieśnikami, których nie napotykają na swojej ligowej ścieżce na co dzień.

Gdyby przyjrzeć się precyzyjnie wynikom sportowym najwięcej powodów do zadowolenia mieli piłkarze Football Academy Fair Play Złotów, którzy zwyciężyli w trzech odsłonach (2006, 2012 i 2007). Poza tym dwukrotnie na liście triumfatorów znalazły się ekipy AP Szczecinek (2005 i 2008), po razie Pogoń Łobżenica (2002) i AP 2012 MKS Debrzno. Czerwono-niebiescy zdystansowali resztę drużyn w roczniku 2009, a oprócz tego na podium meldowaliśmy się jeszcze czterokrotnie, w tym w roczniku 2005 podwójnie. Największy niedosyt wzbudziły występy roczników 2006 i 2002, ponieważ jeden z trzech kolorów medali był absolutnie w zasięgu debrznian.

Ogółem desygnowaliśmy do rywalizacji 14 zespołów z Grodu Dzika. Najwięcej, bo trzy reprezentowało rocznik 2006, najskromniej (jeden) rocznik 2002. Najsilniej (w sensie liczby teamów) obsadzone były zmagania w rocznikach 2006 i 2008, gdzie w turniejowe szranki stanęło po dziesięć ekip, najmniej liczna była rywalizacja wśród najmłodszych (2012), kiedy obserwowaliśmy pięć teamów.

Warto wspomnieć, że aż trzykrotnie nagroda za tytuł króla strzelców powędrowała do rąk jednego z emkaesiaków. Tak stało się za sprawą Szymona Mazy (2005), Jakuba Oleksiewicza (2006) i Wiktora Wrzeszcza (2007). Zważywszy na fakt, iż tylko w czterech spośród siedmiu turniejów prowadziliśmy ranking snajperów, wynik to znakomity. Pozostałe solowe wyróżnienia, te dla MVP poszczególnych imprez oraz najlepszych bramkarzy, zgarniali przyjezdni futboliści.

Dziękowaliśmy naszym współpracownikom przy okazji omawiania przebiegu każdej części cyklu, ale tego nigdy za wiele, więc jeszcze raz słowa uznania kierujemy do wszystkich, którzy choćby w minimalnym stopniu przyczynili się do sprawnego, udanego przebiegu imprez, a zwłaszcza do niezawodnych rodziców naszych wychowanków. Ukłony!