Potwierdzony termin meczu z Chojniczanką II12.12.2017r.
Pisząc o sparingowych potyczkach drużyny seniorów MKS-u planowanych w ramach przygotowań do drugiej fazy sezonu 2017/2018 sygnalizowaliśmy prawdopodobne dodatkowe spotkanie, jakie mieliby rozegrać czerwono-niebiescy z rezerwami I-ligowej Chojniczanki Chojnice. Dzisiaj możemy oznajmić, iż rzeczywiście konfrontacja dojdzie do skutku, 21 lutego w Grodzie Tura, na tamtejszym "Modraku".

Będzie to trzecia w kolejności "kontrolka" emkaesiaków, po wizycie w Wałczu (sobota 17 lutego, przeciwnikiem Sparta Złotów), a przed sparingiem z Piastem Człuchów (niedziela 25 lutego, w Chojnicach). Rywale grają w drugiej grupie gdańskiej klasy okręgowej, po jesieni zajmują szóstą lokatę. Godzina rozpoczęcia środowego meczu zostanie ustalona później, najważniejsze, że dograliśmy szósty i ostatni sprawdzian debrzneńskiego zespołu.