Triumf AP Szczecinek, dla debrznian srebro i brąz03.12.2017r.
Wysoki poziom sportowy, dużo pozytywnych emocji, wyrównane, widowiskowe mecze - tak przebiegał turniej świąteczno-noworoczny rocznika 2005 (i młodsi) rozegrany w Grodzie Dzika. W stawce ośmiu drużyn bardzo dobrze zaprezentowały się obydwa teamy czerwono-niebieskich, które zajęły drugą i trzecią lokatę. O zwycięstwie Akademii Piłkarskiej Szczecinek przesądziły lepiej egzekwowane rzuty karne w finałowym starciu z podopiecznymi Sławomira Słonki.

Debrzneński szkoleniowiec podzielił swoich zawodników na dwa równe zespoły i rzeczywiście wydarzenia na boisku dowiodły, że zarówno pierwszy jak i drugi liczyły się w stawce. W fazie grupowej debrznianie zajęli dwie pierwsze pozycje i dopiero w półfinale przyszedł moment kryzysowy, gdy ekipa m.in. z dziewczętami (Zuzanna Belter i Zuzanna Karwacka) w składzie uległa wyraźnie rywalom ze Szczecinka. Drugi team MKS-u dzięki trafieniu bardzo dobrze dysponowanego strzelecko Szymona Mazy (ogółem 8 goli i tytuł króla snajperów!) zwyciężył 1:0 Chojniczankę Chojnice i stanął do decydującego starcia z drużyną szczecinecką.

Podobnie jak w zmaganiach grupowych (1:1) także i tym razem padł remis (0:0) i choć minimalnie więcej z gry mieli nasi piłkarze trzeba było przystąpić do serii "karniaków"... Maza i Norbert Wieszewski nie zdołali pokonać bramkarza, celnym uderzeniem popisał się Hubert Kaczmarczyk, ale to nie wystarczyło, bo przeciwnicy znaleźli sposób na Mateusza Kaczmarczyka dwukrotnie i zgarnęli główne trofeum.

Inni też pograli solidnie, nie było przepaści w umiejętnościach między drużynami, dzięki czemu impreza mogła się podobać. Oprócz Mazy indywidualnie wyróżniono dwóch futbolistów spośród triumfatorów: Macieja Rodzocha (MVP) i Oskara Ruska (najlepszy golkiper). Puchary i dyplomy dla wszystkich ekip, medale za miejsca na "pudle" oraz statuetki za wspomniane wyżej solowe "oskary" wręczał burmistrz miasta i gminy Debrzno Wojciech Kallas.

Prawdziwym majstersztykiem była postawa rodziców dzieci z Debrzna, którzy ogromnie pomogli przy organizacji zawodów. Kłaniamy się Państwu nisko! Wielkie dzięki również dla Pani Elżbiety Ebertowskiej, która przygotowała smaczny posiłek dla uczestników turnieju.

Przypomnijmy, że sobotnia impreza była częścią realizacji przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Dla każdego coś... sportowego-Debrzno 2017" dofinansowanego przez gminę.

Wyniki i strzelcy goli dla drużyn debrzneńskich:

Chojniczanka- Czarni 1:0
AP 2012 MKS- Polonia 1:0 (Lange)
Chojniczanka- Polonia 0:0
Czarni- AP 2012 MKS 2:2 (Pikulik 2)
Chojniczanka- AP 2012 MKS 0:0
Polonia- Czarni 3:1

1. AP 2012 MKS Debrzno 5 3-2
2. Chojniczanka Chojnice 5 1-0
3. Polonia Jastrowie 4 3-2
4. Czarni Czarne 1 3-6

AP Szczecinek- Chojniczanka II 1:0