"Gołota walczył dłużej" 09.11.2017r.
Sromotnej porażki doznali pingpongiści MKS-u w wyjazdowym spotkaniu o mistrzostwo IV ligi w Kościerzynie. Zawodnicy drugiej drużyny Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus odnieśli najwyższe z możliwych zwycięstwo 10:0, nie dając najmniejszych nadziei czerwono-niebieskim na choćby chwilę nawiązania wyrównanej walki.

Cały mecz rozgrywany na czterech stołach w małej sali Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Krasickiego trwał niewiele ponad 60 minut, co także dobitnie świadczy o jego przebiegu. Jak to żartobliwie skomentował potem jeden z debrznian "Gołota walczył dłużej" i jest w tym wiele prawdy... Byliśmy bez szans wobec rywali o dużo wyższych umiejętnościach i ograniu.

Plusy? Może raczej bardziej plusiki w postaci dobrych singli w wykonaniu Mirosława Kisełyczki (z Szymonem Słomińskim) i Daniela Orłowskiego (z Krystianem Kuziemkowskim), obydwa przegrane po zaciętej walce po 2:3. Oprócz tego może jeszcze pięciosetowy bój w grze podwójnej Kisełyczki i Sebastiana Michno, którzy ulegli koniec końców Słomińskiemu i Andrzejowi Wierzbie. O reszcie partii najkrócej należałoby stwierdzić, że się odbyły...

Nie załamujemy się, "badamy teren" każdym kolejnym występem ligowym po wielu latach przerwy. Sami rywale przyznają, że w sezonie 2017/2018 poziom rozgrywek jest dużo lepszy niż w poprzedniej edycji, co pokazuje jak wysoko ustawiona jest poprzeczka wymagań dla "odkurzonego" po długiej pauzie zespołu znad Debrzynki.

W szóstej serii plan zakłada konfrontację u siebie z STS Borkowo. Wg terminarza powinniśmy zagrać w sobotę 18 listopada, ale czynione są starania, aby mecz odbył się tydzień później. O decyzjach w tym względzie oczywiście poinformujemy.

KUKS Remus II Kościerzyna- MKS Debrzno 10:0