Siedem punktów i prowadzenie w tabeli juniorów F114.10.2017r.
W drugim turnieju sezonu 2017/2018 w okręgówce juniorów F1 (rocznik 2009 i młodsi) prowadzeni przez Dariusza Piekarskiego debrznianie odnieśli dwa zwycięstwa, a ponadto zremisowali z AP Człuchów. Rezultaty zanotowaliśmy więc dokładnie identyczne jak w premierze rundy jesiennej w Czarnem. Po sobotnich zawodach w Chojnicach najmłodsi czerwono-niebiescy objęli samodzielne przodownictwo w klasyfikacji.

Było ciekawie i niełatwo, wszystkie trzy mecze emkaesiaków miały wyrównany przebieg. Najpierw pokonaliśmy Sokół Wyczechy 2:0, w drugiej potyczce po zaciętej walce wygraliśmy 2:1 z odmienionym w porównaniu z pierwszą imprezą Kolejarzem Chojnice, a na koniec zapisaliśmy podział punktów z AP Człuchów (1:1).

Cztery spośród pięciu goli zdobył Maksymilian Czyżykowski, jednego dorzucił Miłosz Szyszka. Trener dał m.in. szansę gry w lidze Aleksowi Czyżykowskiemu, który tym samym został najmłodszym zawodnikiem w historii klubu znad Debrzynki w momencie pierwszego występu w meczach o punkty. Otóż Aleks miał w sobotę 14 października 2017r., a zatem w chwili debiutu... 6 lat i 239 dni!

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pomoc organizacyjną w trakcie wyjazdu na zawody do Grodu Tura. Ostatnia impreza mistrzowska w I fazie sezonu odbędzie się w Debrznie. Planowaliśmy ją na 4 listopada o godz.11.00, jednak wiele wskazuje, że mali piłkarze spotkają się znacznie wcześniej, tj. 20 października o godz.17.00. Decyzja w tej sprawie ma zapaść lada dzień.

Rezultaty spotkań i strzelcy bramek dla MKS-u:

MKS Debrzno- Sokół Wyczechy 2:0 (M. Czyżykowski 2)
Kolejarz Chojnice- AP Człuchów 2:0
MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 2:1 (M. Czyżykowski, Szyszka)
AP Człuchów- Sokół Wyczechy 1:0
AP Człuchów- MKS Debrzno 1:1 (M. Czyżykowski)
Sokół Wyczechy- Kolejarz Chojnice 0:4

MKS: A. Czyżykowski, M. Czyżykowski, Kalla, Karbownik, Lamot, Sadowski, Sokolik, Szyszka, Zakrzewska