600 spotkań Władyczaka w drużynie seniorów!16.10.2017r.
Gdy 15 lipca 2001r. zmieniając w 65. minucie schodzącego z murawy Romana Nylca debiutował w dorosłej ekipie MKS-u Debrzno w sparingu z Włókniarzem Okonek (6:2 u siebie) z pewnością nikt nie przypuszczał, że tamtego dnia zacznie się długa, trwająca już więcej niż 16 lat (z półroczną pauzą na wypożyczenie do Czarnych Czarne jesienią 2007r.), przygoda z czerwono-niebieskimi. Miał wówczas, w chwili premierowego występu w seniorach emkaesiaków, ponad 18 lat, a zatem ten pierwszy mecz paradoksalnie rozegrał znacznie później niż wielu piłkarzy klubu z Debrzna. Nie miało to jednak żadnego istotnego znaczenia, gdyż w kolejnych latach konsekwentnie budował swoją pozycję w zespole i regularnie zaliczał następne spotkania, z rzadka opuszczając ekipę w lidze, Pucharze Polski, czy w potyczkach towarzyskich.

Paweł Władyczak, bo to o nim jak domyślają się kibice znad Debrzynki oczywiście mowa, wczoraj, w konfrontacji o punkty w klasie okręgowej na własnym boisku z Karolem Pęplino, po raz sześćsetny ubrał koszulkę drużyny z dzikiem w herbie. Gratulujemy pięknego dorobku, mając jednocześnie świadomość, że rekord dzierżony przez "Władka", który wyprzedził w marcu 2017r. w klasyfikacji wszechczasów Mirosława Kisełyczkę (568 meczów) ma ogromną szansę być z tygodnia na tydzień poprawiany. Paweł ma 34 lata i sądząc po roli, jaką pełni w zespole (nie tylko dlatego, że nieprzerwanie od grudnia 2010 roku jest jego grającym szkoleniowcem) jeszcze długo "licznik" występów będzie sukcesywnie rósł. Dziękujemy i... czekamy na kolejne jubileusze.

Poniżej zestawienie spotkań Władyczaka w MKS-ie (z podziałem na rodzaj rozgrywek) i dodatkowo bilans bramkowy. Jak widać szybkim krokiem debrznianin zbliża się do innego wartego uwagi osiągnięcia. Tylko sześciu goli brakuje mu do granicy stu trafień dla teamu z ul. Sportowej, a ponieważ w tym sezonie "zawstydza" napastników (z sześcioma bramkami jest najskuteczniejszym snajperem drużyny!) rychło i ta bariera może zostać pokonana...

mecze - gole

klasa okręgowa 271 - 43
klasa A 113 - 25