Słabsi (na razie?) od Lidera23.08.2017r.
Juniorzy B MKS-u dowodzeni przez Łukasza Płóciennika ulegli w towarzyskim meczu na własnym obiekcie Liderowi Rychnowy 0:3. Był to przydatny dla obydwu ekip test-mecz przed nadchodzącym sezonem 2017/2018. Debrzneński szkoleniowiec jak wiadomo układa na nowo zespół, do którego wrócili po rocznej (a w niektórych przypadkach nawet dłuższej) przerwie zawodnicy z rocznika 2001.

Chodzi o Jakuba Bruskiego, Miłosza Ciacha, Adama Muchę, Sebastiana Petreckiego, Jakuba Racinowskiego, Jakuba Smusza, Kacpra Wegnera i Pawła Wieszewskiego. Ponadto zagrali ich młodsi koledzy, dla których był to debiut w tej drużynie, czyli Daniel Mielnicki i Brayan Zieliński oraz rówieśnik wracających Piotr Styka.

Nieco upraszczając, ale w dużej mierze patrząc obiektywnie, dopóki na placu gry przebywał trzymający w ryzach defensywę, rozgrywający najprawdopodobniej ostatni mecz w czerwono-niebieskich barwach (o tym będzie jeszcze czas napisać) Mateusz Trela, dopóty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Kilka razy dobrze interweniowali golkiperzy (P. Wieszewski i później Ciach), ale inicjatywa należała do przyjezdnych. W 54 min. zdobyli gola na 1:0, kiedy po rzucie wolnym i zagraniu wzdłuż linii pola karnego nastąpiła wrzutka i precyzyjną główką jeden z przeciwników trafił do siatki.

Przez kolejne dziesięć minut rezultat nie ulegał zmianie, jednak potem, w odstępie 120 sekund przewaga rychnowian stała się już trzybramkowa. W 64 min. ładnym uderzeniem z dystansu goście podwyższyli na 2:0, a po chwili wykorzystali prosty błąd emkaesiaków przy wyprowadzaniu piłki i bez skrupułów skorzystali z prezentu naszej obrony. Końcowy kwadrans nie przyniósł już istotniejszych wydarzeń. W towarzyskim meczu zasłużenie zwyciężyli piłkarze Łukasza Kaczmarka, z którego teamem ponownie spotkamy się w lidze na Stadionie Miejskim na finiszu rundy jesiennej, czyli 4 listopada. Oby z lepszym skutkiem...

MKS Debrzno- Lider Rychnowy 0:3 (0:0)
MKS: P. Wieszewski (41 Ciach)- Nykiel, Mucha, W. Kaczmarek, Zieliński- K. Bielecki, Smusz, Trela, Petrecki- K. Wegner, Kubicki. Ponadto grali: Bruski, Mielnicki, Mudyna, Racinowski, Styka, Viola