Wyśmienity start19.08.2017r.
W historycznym, bo premierowym na szczeblu całego województwa występie ligowym juniorzy D1 pokonali na Stadionie Miejskim Rodło Kwidzyn 3:1. Mecz mógł przypaść do gustu nadspodziewanie licznej, jak na rozgrywki młodzieżowe widowni, bo oprócz charakterystycznych dla futbolu dzieci cech jak ambicja i zaangażowanie obydwa zespoły dołożyły również, co bardzo cieszy, naprawdę solidne umiejętności piłkarskie.

Debrznianie zainkasowali trzy oczka, chociaż mecz był niezwykle trudny, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund. Jako pierwsi zagrożenie pod bramką stworzyli goście. W 6 min. interweniował Mateusz Kaczmarczyk po kąśliwym uderzeniu z dystansu. W odpowiedzi, w 9. minucie Szymon Maza silnym strzałem z wolnego umieścił piłkę w siatce. Z prowadzenia 1:0 emkaesiacy cieszyli się krótko, bowiem w 14 min. Mateusz Jaworski w zamieszaniu podbramkowym, po rękach debrzneńskiego golkipera ulokował futbolówkę w celu. Rywalizacja podobała się, nabrała rumieńców, ale do końca I odsłony jeszcze tylko raz mógł paść gol. W 18 min. po rzucie wolnym kozłująca piłka omal nie zaskoczyła M. Kaczmarczyka, ale na nasze szczęście tak się nie stało.

W 38 min. bardzo blisko powodzenia była Zuzanna Karwacka, potem w 50 min. strzelał Bartłomiej Goryl, poprawiała Zuzanna Belter. Rezultat mimo to długo nie chciał drgnąć. Kwidzynianie też nie rezygnowali z jego zmiany, starali się przedostawać w pobliże naszej bramki. Wreszcie w 53 min. na listę strzelców wpisał się Dominik Pikulik. Za pierwszym razem bramkarz obronił, druga, płaska próba była dużo skuteczniejsza. 2:1 i ogromna radość w obozie czerwono-niebieskich! Jeszcze większa zapanowała w czwartej minucie doliczonego czasu, kiedy po wrzutce z kornera w wykonaniu Huberta Lange główką wpakował futbolówkę do bramki Kamil Janke, pieczętując zwycięstwo MKS-u.

W tych rozgrywkach każde spotkanie będzie bardzo ciężkie, tym bardziej cenny jest komplet punktów wywalczony na inaugurację. W drugiej serii zagramy 26 sierpnia na wyjeździe z Jantarem Ustka, ale zanim dojdzie do tego meczu czeka drużynę Słonki jako przerywnik cztery dni wcześniej towarzyska potyczka z Widzewem Łódź na boisku w Ględowie.

MKS Debrzno- Rodło Kwidzyn 3:1 (0:0)
Gole dla MKS-u: Szymon Maza (9), Dominik Pikulik (53), Kamil Janke (60+4)
MKS: M. Kaczmarczyk- Belter, W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Karwacka, Kujawski, H. Lange, Maza, J. Oleksiewicz, Pachura, Pikulik, Stryszyk, N. Wieszewski