Równe 25 lat od pierwszej potyczki09.08.2017r.
9 sierpnia 1992 roku, czyli dokładnie ćwierć wieku temu, rozpoczęła się historia drużyny seniorów MKS-u Debrzno. Właśnie wtedy dorosła ekipa czerwono-niebieskich rozegrała premierowy mecz po rozwiązaniu "starego" klubu, czyli "Żagla". W tamto niedzielne przedpołudnie, o godz.11.00, debrznianie zremisowali ze Spartą Złotów 4:4. Rywale grali wówczas (tak zresztą jak i obecnie) w klasie okręgowej, natomiast piłkarze z Grodu Dzika sposobili się pod wodzą trenera Tadeusza Nowickiego do sezonu na najniższym szczeblu, a więc w klasie B.

Dawne to czasy, ale przypominamy je, jednocześnie informując, że sobotnie (12 sierpnia) spotkanie z Czarnymi Czarne, na inaugurację kampanii 2017/2018 w okręgówce, będzie już 1060. oficjalną konfrontacją w dziejach emkaesiaków...