Bilansujemy sezon 2016/2017 (2) - juniorzy E1 28.07.2017r.
W drugiej części podsumowania ligowych poczynań debrznian przyjrzymy się drużynie juniorów E1, zatem zawodników urodzonych w 2006 roku (i młodszych), których szkolił Paweł Władyczak. MKS zajął w swojej grupie klasy okręgowej wśród czterech ekip pierwsze miejsce, a zadecydowała o tym świetna postawa w rundzie rewanżowej, w której czerwono-niebiescy odnieśli osiem zwycięstw, przegrywając tylko raz.

Bardzo dobrze również wykorzystaliśmy atut (jeśli o czymś takim można mówić) własnego Orlika, gdyż w roli gospodarzy w obydwu imprezach debrznianie uzyskali komplet punktów. Podobnie jak w juniorach F1 rywalizowaliśmy w formule turniejowej i dla tego rocznika to ostatni taki sezon, bowiem jedenastolatkowie za parę tygodni wyjdą na duże boisko. O ile jesień w tej grupie okręgówki była ciekawa, spotkania przeważnie bardzo wyrównane, to w drugiej fazie kampanii liga trochę się "rozjechała". Zdarzyły się nawet dwa kuriozalne przypadki oddania meczów walkowerem, przez Szarżę Krojanty i JFA Przechlewo, które to zespoły nie dotrwały do końca zawodów, odpowiednio w Debrznie i Chojnicach. My robiliśmy swoje, tzn. poza wpadką na obiekcie Kolejarza z JFA (przykra porażka 0:4) ekipa Władyczaka rozstrzygnęła wszystkie pozostałe konfrontacje na swoją korzyść.

Na liście zgłoszeń do rozgrywek widniały 24 nazwiska, a przynajmniej raz zagrało siedemnaście osób. Cztery kolejne od początku przynależały do zespołu juniorów D2, a trzy inne nie wystąpiły w lidze ani razu. W ekipie znajdowały się dwie przedstawicielki płci pięknej, ale na stałe grała w tym teamie jedynie Oliwia Sekta. Zuzanna Karwacka, zgodnie z logiką wynikającą z jej sportowego rozwoju, przeniosła się rocznik wyżej, zaliczając w juniorach E1 tylko inauguracyjny turniej jesienny. Do grupy piłkarzy, którzy odcisnęli największe piętno na rezultatach emkaesiaków należała siódemka, która albo zagrała we wszystkich imprezach (Mikołaj Brzykcy, Wiktor Górecki, Mateusz Szajgin, Mateusz Szczur i Szymon Szlaga), albo opuściła tylko jedną (Jakub Kaczyński i Konrad Kieruj). Skład był raczej ustabilizowany. W zimie do kadry doszło jedynie dwóch nowych zawodników, a byli to Marek Śledziński i Wiktor Wrzeszcz. Ciężar poczynań MKS-u w ofensywie spoczywał w głównej mierze na Szladze i Szczurze, którzy łącznie strzelili 29 bramek, czyli ponad 50% tego, co cała drużyna.

Grupa debrzneńska była jedyną, gdy lidera po I rundzie (JFA Przechlewo) wyprzedził na koniec inny zespół. MKS zrobił to zresztą bardzo wyraźnie, bo dystans między nami a przechlewianami wyniósł ostatecznie aż osiem oczek. W pozostałych sześciu kluby znajdujące się na szczycie tabeli po jesieni potwierdziły swój prymat w drugiej części sezonu. Były to obydwa teamy Gryfa Słupsk, Lew Lębork, U-2 Bytów (z najlepszym bilansem, tzn. 16 wygranych i 2 remisów, bez porażki, gole 77-6!), AP Człuchów i KS Potęgowo.

Razem: 6 turniejów, 18 meczów, 13 zwycięstw, 0 remisów, 5 porażek, 39 punktów, bramki 54-16

Jesień: 3 turnieje, 9 spotkań, 5 wygranych, 0 remisów, 4 przegrane, 15 punktów, gole 23-8

Wiosna: 3 turnieje, 9 spotkań, 8 wygranych, 0 remisów, 1 przegrane, 24 punkty, gole 31-8

Turnieje:
Mikołaj Brzykcy 6, Wiktor Górecki 6, Mateusz Szajgin 6, Mateusz Szczur 6, Szymon Szlaga 6, Jakub Kaczyński 5, Konrad Kieruj 5, Jakub Florek 4, Kacper Miszewski 4, Oliwia Sekta 4, Patryk Bednarczyk 3

Tylko jesienią:
Marko Klimek 2, Kamil Kowalczyk 2, Marcel Brzozowski 1, Zuzanna Karwacka 1

Tylko wiosną:
Marek Śledziński 2, Wiktor Wrzeszcz 2

Nie grali:
Kamil Janke, Hubert Kaczmarczyk, Jakub Oleksiewicz, Dominik Pikulik (wszyscy na co dzień w zespole juniorów D2), Miłosz Schauer, Mateusz Wegner, Wojciech Zembrzycki

Gole: