Jest ramowy kalendarz rundy jesiennej30.06.2017r.
Na wstępie dwa obligatoryjne terminy w sierpniu, a potem weekend po weekendzie z ligą aż do prawie połowy listopada- tak wygląda plan gier w słupskiej klasie okręgowej seniorów jesienią 2017 roku. Zatwierdził go Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu ponad miesiąc temu, w dniu 29 maja, my "ujawniamy" dopiero teraz, gdyż wcześniej zaaferowani byliśmy zmaganiami "starego" sezonu.

Inauguracja nastąpi w sobotę 12 sierpnia, a druga kolejka odbędzie się już trzy dni potem, tj. we wtorek 15 sierpnia. Owe ustalenia spowodowały, że terminy te są "sztywne", tzn. drużyny muszą rozegrać mecze dokładnie we wskazanych dniach. Dopiero od trzeciej serii, 19/20 sierpnia, ekipy gospodarzy będą mogły wybierać między sobotą a niedzielą.

Związek zadecydował również, kiedy mają zostać rozegrane spotkania wojewódzkiej edycji Pucharu Polski. Zgodnie z przyjętym od wielu lat założeniem, na potyczki w ramach "turnieju tysiąca drużyn" trzeba rezerwować środy. W tym roku będzie to 23 sierpnia, 6 września, 20 września, 4 października i 18 października, przy czym piłkarze MKS-u Debrzno, jako przedstawiciele klasy okręgowej, najprawdopodobniej przystąpią do gry od drugiej rundy.

Na dokładny terminarz okręgówki jest oczywiście stanowczo za wcześnie, poczekamy na niego najpewniej do połowy lipca. Prezentujemy poniżej to, co jest zatwierdzone, czyli same daty piętnastu serii:

I kolejka- 12 sierpnia
II kolejka- 15 sierpnia