Szostek nie zagra w dwóch meczach nowej edycji24.06.2017r.
21 czerwca Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zakończyła postępowanie wyjaśniające w sprawie ukarania przez arbitra spotkania klasy okręgowej seniorów Garbarnia Kępice-MKS Debrzno Bartłomieja Tutaka dwóch zawodników (Karola Waszaka z drużyny gospodarzy i emkaesiaka Krystiana Szostka) czerwonymi kartkami. Obaj piłkarze odpoczną od mistrzowskich rozgrywek po trzy mecze.

Oznacza to, że Szostek nie wystąpi jeszcze w pierwszych dwóch potyczkach ligowych w rozpoczynającej się w sierpniu kampanii 2017/2018, ponieważ pauzował już w kończącej zmagania sezonu 2016/2017 w okręgówce konfrontacji ze Słupią Kobylnica.