I liga wojewódzka juniorów D1 dla emkaesiaków 07.06.2017r.
22 marca 2017 r. Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę określającą zasady awansów i spadków dla rozgrywek młodzieżowych w trwającym sezonie 2016/2017. W jednym punkcie dotyczy ona naszego klubu, ponieważ znakomicie spisujący się zawodnicy Sławomira Słonki, a więc juniorzy D2, którzy wygrali swoją grupę klasy okręgowej, wg postanowień organizatora rozgrywek uzyskali prawo promocji do nowo tworzonej I ligi wojewódzkiej juniorów D1, czyli piłkarzy urodzonych w 2005 roku (i młodszych).

W edycji 2017/2018 rywalizacja w tej klasie będzie toczyć się w czternastozespołowej obsadzie. Osiem miejsc przydzielono obszarowi gdańskiemu (cztery grupy po dwa teamy), cztery podokręgowi malborskiemu (dwie grupy po dwie drużyny) i dwa podokręgowi słupskiemu (tylko zwycięzcy grup).

Na gorąco można stwierdzić, że jeśli "podejmiemy rękawicę" (czas na potwierdzenie udziału w lidze każdy klub ma do 20 czerwca) czeka nas bardzo duże wyzwanie organizacyjne i sportowe. Ale... Kiedy jeśli nie teraz? Ten zespół składa się w większości z zawodników trenujących w Akademii Piłkarskiej MKS-u od ponad czterech lat, notuje z roku na rok progres, a skoro wywalczył pierwsze miejsce w okręgówce to trzeba spróbować czegoś więcej.

Z kim ewentualnie zmierzyliby się czerwono-niebiescy? Poniżej zamieszczamy rozstrzygnięcia we wszystkich grupach na Pomorzu w tej kategorii wiekowej, zaznaczając, że ponieważ w niektórych przypadkach rozgrywki jeszcze trwają, można na razie mówić zarówno o pewniakach, jak i tylko kandydatach do udziału w nowej lidze.

Gdańsk grupa I (2): Jedynka Reda, AP KP Gdynia lub Pogoń Lębork
Gdańsk grupa II (2): Jaguar Gdańsk, Gedania Gdańsk lub Arka Gdynia SI
Gdańsk grupa III (2): Lechia Gdańsk, o drugie premiowane miejsce walczą Pomorze Akademia Sportowa Gdańsk i Jaguar II Gdańsk
Gdańsk grupa IV (2): Gryf III Tczew i Chojniczanka Chojnice