Sensacyjny Lider, debiut bramek... 29.05.2017r.
Lider Rychnowy niespodziewanym triumfatorem piątego i zarazem przedostatniego turnieju klasy okręgowej juniorów F1. Outsider rozgrywek w dwunastu dotychczasowych spotkaniach zgromadził zaledwie pięć oczek, a w samej tylko imprezie w Debrznie dołożył sześć! Czerwono-niebiescy szkoleni przez Łukasza Płóciennika pokonali JFA Przechlewo i AP Człuchów, aby w kończącym zawody meczu z Liderem ulec 2:4.

Wydarzeniem dnia było jednak boisko, a w zasadzie jego newralgiczna część, czyli... bramki, bez których jak wiadomo bardzo trudno grać w piłkę nożną. Zawodnicy tej kategorii wiekowej nareszcie mogli rywalizować w cywilizowanych warunkach. Wszystko za sprawą wytęsknionej przesyłki kurierskiej, która nadeszła z PZPN-u 26 maja, a w niej sprzętu o wymiarach 3m x 1,55m. Skończyliśmy zatem wreszcie z wyrobem "bramkopodobnym", co niezmiernie cieszy. Dodajmy jeszcze, że autorem historycznego gola zdobytego strzałem do "prostokąta" (a nie tyczek...) był reprezentant rychnowian Kacper Arent w inauguracyjnym meczu z APC.

Emkaesiacy rozpoczęli poniedziałkowe występy od zwycięstwa z JFA Przechlewo po trafieniu Maksymiliana Czyżykowskiego. Identycznym wynikiem zakończyła się potyczka z APC, tym razem dzięki bramce Oliviera Rudzińskiego. Konfrontacja ostatnia, z Liderem, nie przebiegała już tak pomyślnie. Błyskawicznie zrobiło się 3:0 dla przeciwników, potem za sprawą goli Jana Marchewki i Czyżykowskiego goniliśmy wynik, ale kolejna strata rozstrzygnęła mecz.

W drużynie debrzneńskiej premierowe szlify ligowe zdobyło dwóch piłkarzy. Byli to Dawid Białek i Jakub Dudek. Finisz kampanii 2016/2017 nastąpi w poniedziałek 12 czerwca o godz.17.00 w Wierzchowie Dworcu, gdzie odbędzie się szósty turniej.

Wyniki i zdobywcy bramek dla debrznian:

Lider Rychnowy- AP Człuchów 2:0
MKS Debrzno- JFA Przechlewo 1:0 (Czyżykowski)
JFA Przechlewo- Lider Rychnowy 3:2
AP Człuchów- MKS Debrzno 0:1 (Rudziński)
JFA Przechlewo- AP Człuchów 1:1
Lider Rychnowy- MKS Debrzno 4:2 (Marchewka, Czyżykowski)

MKS: Białek, Czyżykowski, Domek, Dudek, Kulicki, Marchewka, Paczkowski, Rudziński, Szyszka, Wejman