Licencja na dwa lata 27.05.2017r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 24 maja 2017r. podjęła szereg decyzji związanych z przyznaniem "glejtu" na grę w określonych klasach rozgrywkowych dla poszczególnych klubów. Rozpatrywano część dokumentów, które spłynęły do tego gremium, w następnych tygodniach będą zapadać dalsze postanowienia w tym względzie. Dla nas najistotniejsze jest, iż na liście pozytywnie zweryfikowanych wniosków znalazł się ten dotyczący MKS-u Debrzno.

Czerwono-niebiescy otrzymali licencję na występy w okręgówce i to na dwa okresy rozgrywkowe, tj. 2017/2018 i 2018/2019. Tak samo stało się w przypadku innego przedstawiciela słupskiego podokręgu Diamentu Trzebielino, a ponadto MKS-u Władysławowo i Czarnych Pruszcz Gdański (grupa I Gdańsk) oraz Pomezanii Malbork i Błękitnych Stare Pole (grupa II Gdańsk).

Na jeden sezon (2017/2018) przyznano pozwolenie na grę w klasie okręgowej Czarnym Czarne, Garbarni Kępice, Leśnikowi Cewice i Żuławom Nowy Dwór Gdański. Oprócz tego na tej liście znalazły się następujące kluby: Stal Jezierzyce, Kaszubia Studzienice, Karol Pęplino i Szarża Krojanty (wszyscy z nadzorem infrastrukturalnym i personalnym), Słupia Kobylnica (z nadzorem finansowym i personalnym), Sparta Sycewice, Orzeł Trąbki Wielkie, KS Kamienica Królewska, Sokół Ełganowo, Radunia Stężyca, Gwiazda Karsin i Drewnica Czarni Przemysław (wszyscy z nadzorem infrastrukturalnym), Wybrzeże Objazda, Start Mrzezino, Eko- Prod Szemud i GKS Sierakowice (w każdym przypadku z nadzorem personalnym), a także Jantar Ustka (z nadzorem finansowym).

Jeśli chodzi o wyższe ligi, Bałtyk Gdynia i Pogoń Lębork otrzymały licencję na grę na trzecim froncie, z kolei Anioły Garczegorze, Drutex-Bytovia Bytów (rezerwy), Orkan Rumia, Wierzyca Pelplin, KP Starogard Gdański, Sokół Wyczechy i Powiśle Dzierzgoń na czwartym, przy czym ostatnie dwa kluby z nadzorem infrastrukturalnym.

Naturalnie w tym miejscu należy się jedno ważne wyjaśnienie. Za każdym razem kluby składają wnioski licencyjne dla klasy, w której aktualnie są umiejscowione, bez uwzględniania kwestii awansów i spadków, które obejmą przecież niektóre z nich w czerwcu.