Pomorze wygrało 2:1, kwadrans "Petary"16.05.2017r.
W rozegranym dzisiaj o godz.13.45 w Malborku meczu międzyokręgowych zmagań rocznika 2003 Pomorski ZPN pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 2:1. Zgodnie z naszą przedwczorajszą zapowiedzią szansę debiutu w kadrze wojewódzkiej otrzymał zawodnik MKS Debrzno Mateusz Trela.

"Petara" zagrał piętnaście minut, w takim wymiarze czasowym okazję występu dali mu szkoleniowcy tej drużyny Szymon Hartman i Błażej Adamus. Można śmiało i zarazem lapidarnie podsumować: "pierwsze koty za płoty". O tym jak trudno wchodzi się do wyselekcjonowanego wcześniej zespołu wiedzą wszyscy, którzy choć trochę rozumieją sport. Trzeba podkreślić, że już sama możliwość konfrontowania się z rówieśnikami na wysokim poziomie jest sukcesem i zachętą do dalszej pracy.

Z pewnością nie był to ostatni kontakt Mateusza z tą ekipą. Przyszłość pokaże czy będzie zapraszany na kolejne konsultacje, czy może otrzyma powołanie na ostatni mecz kadry w tym sezonie we wspomnianych wyżej rozgrywkach, z Zachodniopomorskim ZPN-em, zaplanowany na 31 maja w Słupsku.