Znakomity początek rundy02.04.2017r.
Bardzo przyjemne wieści napłynęły z Chojnic. Na tamtejszym "Modraku", boisku ze sztuczną nawierzchnią, dobrą dyspozycję na inaugurację wiosennej części sezonu zademonstrowali juniorzy D2. Zespół rocznika 2005 (i młodsi) prowadzony przez Sławomira Słonkę gładko rozprawił się z Chojniczanką, wygrywając 7:0. Jest to jak dotąd najwyższe w bieżącej edycji zwycięstwo w meczu wyjazdowym naszej ekipy w tej kategorii wiekowej.

Czerwono-niebiescy niedzielną konfrontację rozstrzygnęli bez zbędnej zwłoki. Wprawdzie w 2. minucie jeszcze nie udało się objąć prowadzenia, bo Dominik Pikulik w dogodnej pozycji strzelił w słupek, ale po kilku następnych akcjach wygrywaliśmy już 2:0. Najpierw w 6 min. bramkarza gospodarzy pokonał Szymon Maza, a potem (8 min.) poprawił Pikulik. Przeważaliśmy zdecydowanie i w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony aż czterokrotnie (!) debrznianie cieszyli się z kolejnych goli. Bramki zdobywaliśmy w 20 min. (Pikulik), 22 min. (Mikołaj Stryszyk), 24 min. (Maza) i na sam koniec tej fazy rywalizacji, w 29 min. ponownie Maza. 6:0 do przerwy!

W drugiej części dużo spokojniejsze spotkanie, debrzneński szkoleniowiec dał też szansę gry w większym wymiarze czasowym szerszej grupie piłkarzy. Wynik ustaliła w 58 min. Zuzanna Karwacka i bez problemu dopisaliśmy do pokaźnej zdobyczy niepokonanego w kampanii 2016/2017 teamu znad Debrzynki trzy oczka. Drużynę w Grodzie Tura wspierała spora grupa Rodziców, dziękujemy! W drugiej wiosennej potyczce zagramy u siebie z AP Człuchów. Derby odbędą się w sobotę 8 kwietnia o godz.11.00.

Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 0:7 (0:6)
Gole: Szymon Maza (6, 24, 29), Dominik Pikulik (8, 20), Mikołaj Stryszyk (22), Zuzanna Karwacka (58)
MKS: M. Kaczmarczyk- W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Karwacka, Kujawski, Lange, Maza, J. Oleksiewicz, Pachura, Pikulik, Stryszyk, Wieszewski, Wojciechowski