Po przerwie bili głową w mur02.04.2017r.
Pisanie, że "takich meczów szkoda" to oczywisty truizm, ale rzeczywiście, biorąc pod uwagę obraz gry, zwłaszcza w drugiej odsłonie, juniorzy C1 mogli, czy wręcz powinni pokonać JFA Przechlewo. Tymczasem słaba skuteczność czerwono-niebieskich w połączeniu z ambitną postawą oraz dużą dozą szczęścia w niektórych sytuacjach gości, przesądziły o minimalnej wygranej przyjezdnych.

Jedyny gol padł w 10. minucie, kiedy Patryk Barczewski został zaskoczony po rzucie wolnym. Piłka skozłowała i dotarła do będącego przed pustą bramką jednego z rywali, który nie zmarnował wyśmienitej okazji. Staraliśmy się szybko odpowiedzieć, ale bez powodzenia. W 13 min. Mateusz Trela nieznacznie chybił z wolnego. Najlepszą szansę na wyrównanie debrznianie mieli w 33 min. gdy Trela po akcji Tomasza Wojtunia i Kacpra Kubickiego był bliziutko celu, ale nie zdołał przechytrzyć golkipera.

W drugiej połowie dominowaliśmy. Zaraz po jej rozpoczęciu po solowej akcji świetną prostopadłą piłkę do Kacpra Bieleckiego zagrał Trela, jednak "Ciapek" w łatwy sposób zgubił futbolówkę. W 39 min. ponownie dogodna sposobność K. Bieleckiego po podaniu z "dużego palca" Treli i drugi raz w tej części nie potrafiliśmy sfinalizować ataku powodzeniem. W 48 min. kolejna szansa- K. Bielecki i Trela mogli zdobyć gola. W 54 min. Wojciech Marzec, wracający do zespołu po kontuzji (wszedł w drugich 35 minutach), strzelił z rzutu wolnego w słupek. Niewiele zabrakło do radości również Kamilowi Łukaszewskiemu w 63 min., gdy mocno przymierzył w poprzeczkę. Jeszcze w ostatniej minucie po rogu główkował Trela, jednak i tym razem piłka minęła cel. Naprawdę szkoda, rezultat tej potyczki mógł być zupełnie inny, gdybyśmy umieli wykorzystać choć część z tych najbardziej dogodnych okazji podbramkowych.

W drugiej wiosennej serii wybierzemy się do Czarnego. Derbowy mecz z Czarnymi odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia o godz.12.00. Łatwiej niż z JFA nie będzie, ale... głowy do góry i walczymy!

MKS Debrzno- JFA Przechlewo 0:1 (0:1)
MKS: Barczewski- Belter, K. Bielecki, Kaczmarek, Kamowski, K. Kiedrowicz, Kubicki, Łukaszewski, Małka, Marzec, Mudyna, Nykiel, Trela, Viola, Wojtuń