Srebrny medal Bartosza Lewandowskiego22.02.2017r.
"Królowa Sportu" na stronie internetowej MKS-u Debrzno, poświęconej niemal wyłącznie futbolowi? Dlaczego nie, skoro okazja jest przednia... Na gromkie oklaski i dobre słowo zasłużył mieszkaniec naszego miasteczka Bartosz Lewandowski. Studiujący na Politechnice Poznańskiej zawodnik OŚ AZS Poznań wywalczył 19 lutego w Toruniu srebrny medal 61. Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 200 metrów. Serdeczne gratulacje!

Warto dodać, że 23-latek powtórzył sukces sprzed prawie dwunastu miesięcy, bowiem wtedy, na początku marca 2016 roku, również w Grodzie Kopernika sięgnął po drugą lokatę na tym samym dystansie. Wówczas ustanowił rekord życiowy (21.46), teraz poprawił go, w eliminacjach osiągając wynik 21.44. W finale było wprawdzie słabiej (21.65), zdecydowanie uległ Rafałowi Omelko (21.14), lecz i tak trzeba docenić, że potwierdził miejsce w krajowej czołówce.

Lewandowski to były piłkarz drużyny seniorów czerwono-niebieskich. Łącznie rozegrał w niej 16 meczów, wszystkie w 2012 roku, zaraz po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej i na początku pobytu na uczelni w Poznaniu. Debiutował wśród emkaesiaków w wyjazdowym sparingu z Polonią Piła (2:4) 14 lipca 2012 roku, a ostatni raz wybiegł na futbolowe boisko 3 listopada 2012 roku (2:0 z Granitem Koczała u siebie, klasa A). Zawodnik grający w centrum defensywy zaliczył 7 spotkań w lidze, 2 w Pucharze Polski i 7 towarzyskich.

Bartoszowi życzymy dalszych udanych występów na lekkoatletycznej bieżni, mocno trzymamy kciuki!