5 wygranych, remis i porażka- druga lokata w Przechlewie 13.02.2017r.
Kolejny raz pomyślne wieści nadeszły z imprezy, w której zaznaczyli swój ślad czerwono-niebiescy z rocznika 2005 (i młodsi), czyli juniorzy D2. Zespół Sławomira Słonki zajął w stawce ośmiu drużyn w halowym turnieju JFA Cup drugie miejsce odnosząc pięć zwycięstw, po razie remisując i przegrywając. Do samego końca ostatniego meczu ważyły się losy rozdziału pozycji na podium, o które walczyły drużyny Chojniczanki II Chojnice, nasza oraz gospodarzy z JFA Przechlewo.

Niedzielne potyczki zainaugurowaliśmy średnio, bo od bezbramkowego remisu z Radunią Stężyca. Następne dwa spotkania to konfrontacje z teamami Chojniczanki. Z pierwszym debrznianie poradzili sobie dość pewnie (2:0), drugi był lepszy o jednego gola. Jeśli podopieczni Słonki chcieli liczyć się w staraniach o "pudło" musieli w czwartej serii pokonać JFA. Bój wyśmienicie zaczął się dla ekipy z Grodu Dzika, ponieważ już po kilkunastu sekundach i bramce Dominika Pikulika prowadziliśmy 1:0. Mimo sporej przewagi rywali rezultat nie uległ później zmianie i odnotowaliśmy cenną wiktorię.

Kończące zawody w wykonaniu futbolistów znad Debrzynki trzy mecze rozstrzygaliśmy w komplecie na swoją korzyść, nie tracąc przy tym ani jednego gola. Zwycięstwa z Tucholanką Tuchola, Czarnymi Czarne i Irasem Czaplinek pozwoliły zdobyć tytuł wicemistrzowski, zaledwie punkcik za chojniczanami. Szkoda na pewno (spoglądając na dorobek poszczególnych ekip) premierowego występu z Radunią, ale nie ma co wybrzydzać... W tym sezonie, na chłodno oceniając, prezentowaliśmy już we wcześniejszych turniejach troszkę lepszą dyspozycję, lecz trzeba docenić, że mimo przeciętnej formy zespół zdołał wywalczyć wysoką lokatę. Brawo!

Tradycyjnie podziękowania za nieocenioną pomoc w organizacji wyjazdu do Przechlewa adresujemy w stronę Rodziców, czyli Rafała Kujawskiego, Michała Mazy i Andrzeja Pikulika. Debrznianom kibicowali też Aleksandra Karwacka oraz Renata i Robert Oleksiewicz.

Wyniki i strzelcy goli dla AP 2012 MKS Debrzno:

JFA- Czarni 2:1
Chojniczanka- Chojniczanka II 1:3
Tucholanka- Iras 0:1
Radunia- AP 2012 MKS 0:0
JFA- Chojniczanka II 0:0
Czarni- Iras 1:2
Chojniczanka- AP 2012 MKS 0:2 (H. Kaczmarczyk, Pikulik)
Tucholanka- Radunia 0:2
JFA- Iras 2:1
Chojniczanka II- AP 2012 MKS 1:0
Czarni -Radunia 1:1