1% dla emkaesiaków? To proste!09.02.2017r.
Ósmy raz przeprowadzamy akcję doskonale znaną wszystkim (zawodnicy, trenerzy, sympatycy, członkowie klubu), dla których MKS Debrzno nie stanowi pustego i anonimowego hasła. To najprostszy sposób, aby wspomóc budżet czerwono-niebieskich znad Debrzynki, a więc "dedykować" stowarzyszeniu jeden procent przy tradycyjnym, dorocznym rozliczeniu z fiskusem.

W czym rzecz? Każdy z nas podatników ma do 30 kwietnia 2017r. ustawowy czas, aby złożyć stosowne dokumenty we właściwym terytorialnie urzędzie skarbowym. Tak jak przy poprzednich tego typu operacjach istnieje sposobność, żeby przekazać symboliczną kwotę (zależną od zarobków danej osoby) jednostce mającej status organizacji pożytku publicznego. Wprawdzie klub z Debrzna nie jest OPP, jednak nic straconego - można to uczynić za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo", zajmującej się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu, z którą od wielu lat owocnie współpracujemy w tym zakresie.

Bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów wystarczy oddać na rzecz tejże fundacji 1% należnego podatku za rok 2016 wpisując w odpowiedniej rubryce formularza jej numer KRS (0000197334) oraz dodatkowo (koniecznie!) w informacji uzupełniającej umieścić pełny adres naszego klubu (MKS Debrzno, ul. Traugutta 2, 77-310 Debrzno). Dany urząd skarbowy (odpowiedni dla miejsca zamieszkania rozliczającej się osoby) w ciągu trzech miesięcy od daty 30.04.2017r. przekaże całą zebraną kwotę Fundacji "Partnerstwo", a następnie ta organizacja w ciągu następnych 90 dni na podstawie umowy darowizny prześle ją na konto MKS-u.

Dla przypomnienia warto dodać, że w taki sposób (dzięki Waszej dobrej woli i hojności) otrzymaliśmy w latach 2010-2016 łącznie 7444 złotych, które wykorzystaliśmy na cele statutowe.

Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy, Wasz najdrobniejszy gest w tym względzie będzie dla nas ważny i cenny, a każda złotówka istotna. Zdajemy sobie sprawę, iż możliwości przekazywania jednego procenta podatku na różne cele jest obecnie mnóstwo, lecz jeśli uznacie, że warto wesprzeć właśnie MKS będzie nam bardzo miło.