Ponad 10 tysięcy goli w historii ligi halowej28.01.2017r.
Przemysław Procak przed tygodniem bardzo pozytywnie wpisał się w annały rozgrywek Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Zawodnik Skry Bińcze w meczu z 1125 Lipka zdobył tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę, która wprawdzie nie pomogła jego zespołowi (lipczanie i tak wygrali 6:5), lecz zapewniła strzelcowi pamiątkowy suwenir przygotowany przez organizatorów zmagań, za trafienie numer 10000... Gratulacje!

Na "okrągłego" gola zanosiło się od początku sezonu, gdyż piłkarze imponowali skutecznością i przed ostatnim weekendem było pewne, iż obejrzymy jubileuszową bramkę. Na dziś "licznik" zatrzymał się na liczbie 10064 i ruszy ponownie dopiero pod koniec 2017 roku, kiedy zaczniemy następną, już dwudziestą edycję DHLPP.

Kampania 2016/2017 była najbardziej obfitą z wszystkich dotychczasowych w snajperskie wyczyny. Łącznie uczestnicy rozgrywek pokonywali bramkarzy aż 836 razy, co jest absolutnym rekordem imprezy odbywającej się w Debrznie od 1998 roku. Oczywiście, w poszczególnych edycjach liczba spotkań ewoluowała, a co za tym idzie możliwość strzelania goli była odpowiednio różna, o czym warto pamiętać analizując meandry statystyki.

Dla przeciwwagi, najmniej trafień odnotowaliśmy w drugim sezonie (1999/2000), bo tylko 261, ale wówczas odbyło się jedynie 47 potyczek. Gwoli wyjaśnienia trzeba dodać, iż na łączną sumę bramek, o której dziś mowa składają się te ostatecznie zapisane w corocznych końcowych tabelach i zestawieniu rezultatów gier. Oznacza to, że jeśli przydarzył się walkower za nierozegrane zawody, przerwane (były takie przypadki) lub zweryfikowane za naruszenie regulaminu przez którąś z drużyn, do systemu wędrowała wynikająca z tego określona, finalna liczba goli.

Naturalnie nie ma co zanadto wybiegać w przyszłość, ale wydaje się, że na drugie 10000 bramek zdobytych przez futbolistów występujących w DHLPP przyjdzie nam czekać o wiele krócej niż 19 lat, biorąc pod uwagę obecny format rywalizacji, a więc liczbę meczów i średnią trafień padających w jednym spotkaniu.