Będą bramki dla najmłodszych zawodników30.12.2016r.
Złościliśmy się, denerwowaliśmy na zamieszanie związane z postawieniem "pod ścianą" klubów, uczestniczących w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów F1, które na krótko przed startem sezonu zaskoczono zapisem w regulaminie określającym wymiar bramek niezbędnych do odbywania meczów na 3 m x 1,55 m. Żaden z ośrodków nie miał możliwości nabycia takiego sprzętu i to z dwóch powodów. Pierwszy to początkowy brak dostępności urządzeń na rynku, a drugi brak zabezpieczonych w budżecie na rok 2016 środków na ten cel.

W efekcie turnieje mistrzowskie wyglądały cokolwiek komicznie. Organizatorzy (w tym MKS Debrzno) ratowali się wyrobem "bramkopodobnym", a mianowicie tyczkami z taśmą służącą za poprzeczkę lub w innych przypadkach samymi tyczkami, bez "poprzeczek". Sędziowie mieli czasami nielichy kłopot z określeniem czy należy uznać gola, dzieci były zdezorientowane, trenerzy i działacze zakłopotani, a kibice, czyli w przeważającej mierze rodzice łapali się za głowy komentując pod nosem: "O co w tym wszystkim chodzi?".

Na szczęście Polski Związek Piłki Nożnej, czyli sprawca całego galimatiasu, podjął decyzję znacznie ułatwiającą pracę z najmłodszymi adeptami futbolu. Postanowieniem z dnia 27 października każdy klub uczestniczący w trwającej edycji 2016/2017 w zmaganiach w kategorii Żak (a więc juniorach F1 i F2) będzie uprawniony (po złożeniu wniosku do właściwego terytorialnie wojewódzkiego związku) do jednorazowego, nieodpłatnego otrzymania kompletu dwóch bramek zgodnych ze standardem wynikającym z unifikacji. Drugim niezbędnym warunkiem jest zarejestrowanie do gry w lidze co najmniej dziesięciu zawodników w klubie w tej kategorii wiekowej.

MKS spełnia wymogi uchwały (jesienią zgłosiliśmy do zespołu prowadzonego przez Łukasza Płóciennika 18 piłkarzy), dokument został wygenerowany w systemie Extranet oraz przekazany do Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i... cieszymy się. Bramki pomogą w zajęciach treningowych, turniejach (wszelkich, nie tylko tych pod auspicjami futbolowej centrali) i skończy się uczucie zażenowania związanego z tym tematem.