SGS Team- Grom 3:2!27.12.2016r.
W zaległym spotkaniu Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich doszło do bodaj największej sensacji trwającego sezonu. Oto obrońcy mistrzowskiego tytułu, czyli Grom Barkowo ulegli debiutującym w rozgrywkach reprezentantom SGS Team 2:3. Trudno było oczekiwać takiego obrotu sprawy, nawet biorąc pod uwagę, iż barkowianie zjawili się w hali w mocno okrojonym składzie, bez kilku podstawowych zawodników.

Na dodatek od dłuższego czasu nie może dowodzić drużyną Gromu jej "mózg", kontuzjowany Dawid Wachnik i od razu znajduje to odzwierciedlenie w rezultatach i pozycji w tabeli. "Kazim" w dzisiejszej potyczce wyszedł nawet w akcie desperacji na boisko, w ostatnich 60 sekundach zastępując w bramce Artura Niemiera, który usiłował w tym czasie pomóc kolegom z pola. Nie odniosło to pozytywnego skutku i debrzneńska młodzież wspierana Krzysztofem Dudzicem mogła spontanicznie cieszyć się z drugiego zwycięstwa w edycji 2016/2017. Triumfatorzy mocno na nie zapracowali, grając z pełną determinacją od pierwszego gwizdka.

Na 1:0 trafił Maciej Petryczko, silnym, efektownym uderzeniem, a asystował mu Gracjan Mateusiak, który... skiksował i piłka nieco przypadkowo dotarła we właściwe do oddania strzału miejsce. Gdy wyrównał Marcin Żukowski i po kwadransie utrzymywał się remis raczej spodziewano się szturmu faworytów w drugiej odsłonie. Tymczasem... Gole Bartosza Szulca (dobił próbę Petryczki, który wcelował w słupek) i Mateusiaka (wykorzystał sytuację sam na sam z Niemierem) były zwiastunem ogromnej niespodzianki i tak faktycznie się stało, gdyż mimo sporej przewagi i licznych okazji tylko Krzysztofowi Bubolcowi udało się pokonać Szymona Nowaka.

Do zmagań w DHLPP powrócimy za dziesięć dni, w piątek 6 stycznia 2017 roku. Zwracamy uwagę, że mecze rozpoczną się dużo wcześniej niż zwykle, bo już o godz.11.30.