6 dni, 47 drużyn, 419 piłkarzy, 122 mecze, 415 goli - pokaźny plon imprez dla dzieci22.12.2016r.
Dobiegła końca seria piłkarskich turniejów świąteczno-noworocznych dla dzieci organizowanych przez MKS, możemy zatem pozwolić sobie na małe podsumowanie. Już sam tytuł niniejszego materiału pokazuje jak spore było to przedsięwzięcie. Przez trzy grudniowe weekendy, w każdą sobotę i niedzielę szkolny obiekt przy ul. Królewskiej był całkowicie "opanowany" przez młodych kandydatów na futbolistów.

Staraliśmy się zaprosić do Debrzna kluby z regionu pomorskiego oraz ościennych województw (wielkopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie), co zaowocowało interesującą rywalizacją praktycznie w każdym roczniku. Najliczniej obsadzony był turniej dziesięciolatków (10 zespołów), z kolei najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się zmagania trzynastolatków.

We wszystkich kategoriach debrzneńscy trenerzy wystawili po dwie drużyny, a w roczniku 2006 nawet trzy, dzięki czemu w zawodach wzięło udział łącznie 93 wychowanków Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno, z czego 16 zawodników wystąpiło w dwóch imprezach. Od strony sportowej mogliśmy być zadowoleni z postawy praktycznie każdego pierwszego (czyli nieco silniejszego niż drugi) teamu w każdej z części turnieju. Od tej reguły wyjątek stanowi może jedynie rywalizacja w roczniku 2002, gdzie wypadliśmy trochę poniżej oczekiwań i możliwości. Pamiętajmy też (warto o tym zawsze przypominać), że gdy chodzi o najmłodszych (szczególnie mamy tu na myśli piłkarzy z roczników 2008 i 2009) nie sam wynik jest doraźnym priorytetem, ale możliwość gry, "łapanie" właściwych nawyków i stopniowy, konsekwentny rozwój dzieci.

Raz jeszcze dziękujemy licznemu gronu osób, które choćby w najmniejszym stopniu przyczyniły się do organizacji całego cyklu, a zwłaszcza Rodzicom, mocno ściskającym kciuki za swoje pociechy oraz pomagającym w wielu drobnych kwestiach technicznych.