Dobry poziom meczów, pierwsza lokata powędrowała do Jastrowia12.12.2016r.
Tak jak mogliśmy przypuszczać (biorąc pod uwagę wyłącznie aspekt sportowy) ta część cyklu turniejów świąteczno-noworocznych dla dzieci, którą przeznaczyliśmy na rywalizację zawodników rocznika 2005 (i młodszych) okazała się bardzo interesująca. W wyrównanej stawce zespołów, grających ciekawy futbol, w szybkim tempie, najlepiej zaprezentowała się Polonia Jastrowie. "Ludwiki" (od nazwiska Ryszarda Ludewicza, ich trenera) stracili jedynie dwa punkty remisując na wstępie z AP Szczecinek 3:3, pozostałe potyczki rozstrzygali na swoją korzyść.

Jako udany możemy określić występ podopiecznych Sławomira Słonki. Obie drużyny grały solidnie. Długo wydawało się, że możemy pokusić się nawet o zwycięstwo, ale pierwszy zespół uległ najpierw Polonii 1:2 (duża przewaga w polu czerwono-niebieskich i "zabójcze" kontry gości), a potem potknął się jeszcze z niewygodnym teamem Joga Bonito Okonek. Dzielnie radził sobie też drugi skład, wygrywając mecze z obydwoma drużynami ze Szczecinka i ponosząc ponadto wprawdzie aż cztery porażki, lecz z tego trzy różnicą jednego gola. Najwięcej bramek zdobył Dominik Pikulik (AP 2012 MKS I), który w snajperskiej tabeli ustąpił tylko o jedno trafienie Szymonowi Roli z Polonii, chociaż trzeba uzupełnić, że napastnik debrzneński nie wykorzystał wielu innych okazji na powiększenie dorobku. Trenerzy wybrali Dominika najlepszym uczestnikiem turnieju, więc indywidualne trofeum emkaesiak i tak zgarnął.

Imprezę możemy uznać za udaną, szkoda jedynie, iż naprędce musieliśmy weryfikować wcześniejsze ustalenia i sporządzać plan gier na siedem ekip, a nie jak pierwotnie zakładaliśmy osiem. Wieczorem w przeddzień zawodów wycofali się ze zmagań Czarni Czarne.

Upominki (puchary, medale, statuetki) wręczali młodym futbolistom burmistrz Wojciech Kallas oraz dyrektor sportowy Akademii Piłkarskiej MKS-u Arkadiusz Lewenko.

Wielkie podziękowania dla licznej grupy Rodziców dzieci, tak mocno zaangażowanych w organizację turnieju. Również dzięki Waszej nieocenionej pracy wszystko przebiegło sprawnie. Ukłony dla Pani Elżbiety Ebertowskiej za smaczny posiłek dla zawodników i trenerów.

Nadmieniamy po raz kolejny, iż zawody zorganizowaliśmy we współpracy z Zespołem Szkół, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Urzędem Miasta i Gminy. Były elementem realizacji przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sport dla każdego-Debrzno 2016" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno.

Wyniki i strzelcy goli dla drużyn debrzneńskich:

AP 2012 MKS- AP 2012 MKS II 5:0 (Pikulik 4, J. Oleksiewicz)
AP Szczecinek- Polonia 3:3
AP II Szczecinek- UKS Czwórka 0:2
AP Szczecinek- Joga Bonito 1:0
UKS Czwórka- AP 2012 MKS 0:4 (Pikulik 2, Wojciechowski, J. Oleksiewicz)
Joga Bonito- AP 2012 MKS II 2:1 (H. Kaczmarczyk)
Polonia- AP II Szczecinek 2:0
AP Szczecinek- AP 2012 MKS 0:1 (Maza)
UKS Czwórka- AP 2012 MKS II 1:0
AP II Szczecinek- Joga Bonito 0:2
AP 2012 MKS- Polonia 1:2 (Pikulik)