Oceniamy piłkarską jesień (2) - juniorzy E127.11.2016r.
W drugim odcinku podsumowania ligowych występów czerwono-niebieskich w I fazie edycji 2016/2017 skupimy się na juniorach E1, a zatem zawodnikach urodzonych w 2006 roku (i młodszych). To drugi sezon gry o mistrzowskie punkty zespołu poprzednio będącego pod kierunkiem Roberta Oleksiewicza, a od końca sierpnia trenowanego przez Pawła Władyczaka.

Podobnie jak grający w podobnej formule (tzn. turnieje na "Orlikach", jednak w omawianej lidze mecze oczywiście grano na całym boisku, a nie jego części) futboliści z najmłodszego rocznika 2008, których ocenialiśmy cztery dni temu, także dziesięciolatkowie zajmują na półmetku rozgrywek drugą pozycję w czterodrużynowej grupie. Warto podkreślić, że w tej kategorii wiekowej nie było zdecydowanego lidera zmagań jak też outsidera, co powodowało, iż w każdej z trzech imprez trudno było typować rezultaty poszczególnych spotkań. To dobrze, bo sprzyjało to ciekawej rywalizacji i gwarantowało jej nieprzewidywalność.

Team Władyczaka najlepiej zaprezentował się na obiekcie w Debrznie, gdy w kończących rundę zawodach odniósł komplet zwycięstw, zdobywając przy tym dwanaście goli i nie tracąc żadnego. Kilka oczek uciekło nam dość nieszczęśliwie w innych spotkaniach, zwłaszcza w drugim turnieju w Charzykowach, gdzie gra była dużo lepsza niż ostateczne wyniki. Ze zgłoszonych do podokręgu 22 piłkarzy przynajmniej raz wyszło na boisko piętnaścioro, w tym dwie przedstawicielki płci pięknej. Zuzanna Karwacka zagrała tylko na inaugurację sezonu w Przechlewie (i zdobyła cztery bramki!), potem przenosząc się do ekipy juniorów D2, co było naturalnym zabiegiem, biorąc pod uwagę dalszy rozwój zawodniczki. Z kolei Oliwia Sekta wróciła po dłuższej przerwie do treningów i zaliczyła udane ponowne wejście do gry w lidze. Siedem osób zagrało we wszystkich trzech imprezach okręgówki i tę grupę należałoby w praktyce określić trzonem drużyny. Bodaj największe postępy czyni w ostatnim okresie Szymon Szlaga, który strzelił również bezapelacyjnie najwięcej bramek (10). Dobrze prezentują się też inni, jak chociażby Jakub Kaczyński, Konrad Kieruj, Mateusz Szczur czy Mikołaj Brzykcy. Każdy z zawodników na miarę swoich aktualnych możliwości stara się zostawiać osobisty ślad w osiąganych przez MKS wynikach.

W tym roczniku podokręg słupski organizuje zmagania w siedmiu grupach, które skupiają ogółem 30 drużyn. Oprócz "debrzneńskiej", w której przewodzi JFA Przechlewo, na czele znajdują się także Gryf Słupsk, Gryf II Słupsk, Lew Lębork, U2 Bytów (jako jedyna ekipa bez strat punktowych!), AP Człuchów i KS Potęgowo.

Razem: 3 turnieje, 9 meczów, 5 zwycięstw, 0 remisów, 4 porażki, 15 punktów, bramki 23-8

Turnieje:
Mikołaj Brzykcy 3, Wiktor Górecki 3, Jakub Kaczyński 3, Konrad Kieruj 3, Mateusz Szajgin 3, Mateusz Szczur 3, Szymon Szlaga 3, Jakub Florek 2, Marko Klimek 2, Kamil Kowalczyk 2, Kacper Miszewski 2, Oliwia Sekta 2, Patryk Bednarczyk 1, Marcel Brzozowski 1, Zuzanna Karwacka 1

Nie grali:
Kamil Janke, Hubert Kaczmarczyk, Jakub Oleksiewicz i Dominik Pikulik (wszyscy w zespole juniorów D2), Miłosz Schauer, Mateusz Wegner, Wojciech Zembrzycki

Gole:
10- Szymon Szlaga, 4- Zuzanna Karwacka i Mateusz Szczur, 2- Jakub Kaczyński, 1- Marko Klimek i Oliwia Sekta + jedna bramka samobójcza