Przegrana po twardej walce30.10.2016r.
Juniorzy C1 ulegli na Stadionie Miejskim Chojniczance Chojnice 0:2 po ciekawym boju, pełnym zaciętej rywalizacji o każdą piłkę. Byliśmy mniej skuteczni od przeciwnika i chociaż nierozsądnie byłoby cieszyć się z porażki, to przesadnych pretensji do czerwono-niebieskich też nie ma sensu artykułować. Zmierzyliśmy się z rywalem, którego skład w pełni zestawiony był z zawodników rocznika 2002 i w części (na korzyść Chojniczanki) różnił się jakościowo od pierwszej konfrontacji tych drużyn przed paroma tygodniami na "Modraku", również zakończonej wygraną podopiecznych Wiesława Piekarskiego tyle, że 3:1.

My przeciwstawiliśmy naszym niedzielnym oponentom ambicję i indywidualne umiejętności kilku piłkarzy, co wobec braku precyzji, odrobiny szczęścia, ale i troszkę lepszej postawy debrzneńskiego golkipera okazało się niewystarczające. Zespół Sebastiana Stalki przegrywał od 10. minuty, kiedy futbolówka znalazła drogę do siatki po płaskim, niezbyt mocnym, za to dokładnym strzale z co najwyżej 12 metrów w długi róg. Nie zablokowaliśmy tej próby, a Łukasz Pruszkowski, nie dość skoncentrowany nie zdążył z interwencją. W 21 min. straty mogły być okazalsze, ale uratował MKS Wojciech Marzec ekspediując "gałę" sprzed linii bramkowej. W 24 min. z mozołem budowaną akcję debrznian mógł lepiej skończyć Kacper Bielecki, lecz po ograniu defensora posłał piłkę obok bramki...

Piłkarsko nie prezentowaliśmy się źle, ale nie znajdowało to odzwierciedlenia w rezultacie. Na domiar złego w 35+2. minucie Pruszkowski został przelobowany z ostrego kąta i zrobiło się na zejście do szatni 0:2. W 40 min. dystans mógł zwiększyć się do trzech goli, ale na szczęście w idealnej pozycji jeden z chojniczan spudłował. W dalszej fazie rywalizacji podjęliśmy zażartą walkę o przynajmniej punkcik. W 43 min. Mateusz Trela obsłużył dokładnym podaniem K. Bieleckiego, jednak strzał Kacpra był zbyt słaby, aby zaskoczyć bramkarza. W 47 min. pokazał się Jakub Pałubicki, efektownie egzekwując rzut wolny. Wszystko to jednak na nic, także mimo kolejnych prób w następnych minutach i musieliśmy przełknąć gorycz niepowodzenia i spadku na czwartą lokatę w tabeli po wyprzedzeniu właśnie przez Chojniczankę.

Ligowe debiuty zaliczyli Kacper Kubicki i Tomasz Wojtuń. Rundę jesienną zamkniemy w sobotę 5 listopada o godz.11.00 wyjazdowym spotkaniem z Szarżą Krojanty.

MKS Debrzno- Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:2)
MKS: Pruszkowski- Belter, K. Bielecki, Kaczmarek, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Kubicki, Marzec, Mudyna, Nykiel, Pałubicki, Sikorski, Trela, Wojtuń