Zabrakło dobrej gry i... centymetrów 24.09.2016r.
Przykrą niespodziankę sprawili juniorzy C1 przegrywając w Chojnicach 1:3. Wprawdzie nie byli stuprocentowym faworytem meczu z Chojniczanką, lecz mocno liczyliśmy zarówno na lepszą postawę zespołu, jak również korzystny wynik. Nic z tego, zostawiliśmy na popularnym "Modraku" trzy oczka, o czym zadecydowały dwa gole stracone w końcówce rywalizacji.

Piłkarze nie uraczyli nielicznych sympatyków futbolu śledzących ich poczynania nadzwyczaj interesującym widowiskiem. Więcej było szarpanej gry niż składnych akcji, z obydwu zresztą stron. Pierwsi uderzyli gospodarze, którzy zdołali wyjść na prowadzenie w 27. minucie. Dopiero ten fakt zmobilizował czerwono-niebieskich na tyle mocno, iż przycisnęli na finiszu premierowej odsłony. W 29 min. po wrzutce z wolnego Jakuba Pałubickiego główkował Matusza Trela, minimalnie pudłując. W 32 min. po dokładnym podaniu Treli swoją szansę miał Wojciech Kaczmarek, ale chybił. W 34 min. chojnicki bramkarz powstrzymał Trelę po solowej akcji debrznianina.

Po zmianie stron podopieczni Sebastiana Stalki dążyli usilnie do wyrównania. W 52 min. fantastyczną sposobność miał Kacper Bielecki, który pędził na bramkę miejscowych od połowy boiska. Przegrał jednak pojedynek z golkiperem... Napór emkaesiaków przyniósł efekt w 56. minucie. Kaczmarek dostrzegł wychodzącego na pozycję Trelę, a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola. 1:1. Wkrótce, bo w 58 min. precyzji i szczęścia zabrakło Treli. Po kornerze w wykonaniu K. Bieleckiego "Petara" z bliska posłał głową futbolówkę ponad poprzeczkę.

Mieliśmy ochotę i uzasadnione nadzieje na drugie trafienie, tymczasem w ciągu paru minuty zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Dwukrotnie (w 66 i 68 min.) zabrakło wzrostu Patrykowi Barczewskiemu, aby zapobiec utracie goli. W pierwszym przypadku po rzucie wolnym, w drugim po uderzeniu z narożnika pola karnego. Trzeba było niechętnie zaakceptować porażkę 1:3...

W sobotę 1 października o godz.10.00 czwarty mecz w edycji 2016/2017. Podejmiemy na Stadionie Miejskim lidera tej grupy klasy okręgowej, pozostającą na razie bez przegranej i z czystym bramkarskim kontem po stronie strat Szarżę Krojanty.

Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 3:1 (1:0)
Gol dla MKS-u: Mateusz Trela (56)
MKS: Barczewski- K. Bielecki, Kaczmarek, Kamowski, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Łukaszewski, Marzec, Mudyna, Nykiel, Pałubicki, Sikorski, Trela, Viola