Triumf APC, cztery punkty czerwono-niebieskich24.09.2016r.
Cztery oczka wywalczyła najmłodsza drużyna MKS-u biorąca udział w regularnych rozgrywkach mistrzowskich, czyli juniorzy F1 w dzisiejszym turnieju ligowym na Orliku w Debrznie. Nasi piłkarze zremisowali 2:2 z Liderem Rychnowy, przegrali 2:5 z AP Człuchów i pokonali 3:1 JFA Przechlewo.

Zgodnie z przyjętą zasadą, iż najważniejszy jest spokojny i zrównoważony rozwój wszystkich zawodników znajdujących się w kadrze zespołu trener Łukasz Płóciennik dał szansę kolejnym debiutantom. Pierwsze szlify w klasie okręgowej zdobyli zatem Maksymilian Fąs, Sebastian Kanecki, Alan Miszewski i Maciej Wejman.

Najlepszą dyspozycję zaprezentowali tym razem futboliści Akademii Piłkarskiej Człuchów, którzy zgarnęli komplet dziewięciu punktów i wysforowali się na drugą lokatę w ogólnej klasyfikacji. Tłok na czołowych trzech pozycjach zestawienia jest zresztą ogromny i to dobrze dla atrakcyjności zmagań, chociaż byłoby świetnie i mądrze pamiętać, że w wieku siedmiu czy ośmiu lat to nade wszystko sportowa zabawa, a nie wielka rywalizacja. Nie przesadzajmy więc z traktowaniem wyników jako sprawy niezwykłej wagi.

Dziękujemy Rodzicom (z Debrzna i nie tylko) za współudział w organizacji imprezy, szczególnie tym, którzy pomagali przy bramkach (albo "bramkach"- kto był i widział, ten wie w czym rzecz) w trakcie gry. Należy przyznać, że na skutek unifikacji przepisów zarządzonej przez PZPN i ogłoszonej (a jakże!) króciutko przed sezonem żaden z klubów nie posiada prawidłowego sprzętu o wymiarach 3m x 1,55m, co wobec rozwiązań doraźnych (niczym etykieta zastępcza w PRL-u) rodzi spore problemy i kontrowersje w czasie meczów. Jakoś daliśmy radę, choć momentami wyglądało to komicznie... Panowie w Warszawie- obudźcie się i potraktujcie wreszcie poważnie kluby, które chcą szkolić dzieci i robią to na serio, a nie na "odczepnego". Na razie to naprędce w "nagrodę" zafundowaliście im przepis, który powoduje jedynie nerwowość i zakłopotanie...

Trzeci turniej w tej części kampanii 2016/2017 rozegramy w Człuchowie w sobotę 15 października o godz.16.30.

Rezultaty meczów i zdobywcy goli dla MKS-u:

MKS Debrzno- Lider Rychnowy 2:2 (Rudziński, Kulicki)
AP Człuchów- JFA Przechlewo 2:1
Lider Rychnowy- JFA Przechlewo 0:5
MKS Debrzno- AP Człuchów 2:5 (Kulicki, Czyżykowski)
AP Człuchów- Lider Rychnowy 1:0
JFA Przechlewo- MKS Debrzno 1:3 (Czyżykowski 2, Kulicki)

MKS: Czyżykowski, Domek, Fąs, Kanecki, Kulicki, A. Miszewski, Paprota, Rudziński, Szyszka, Wejman