Ostatni dzwonek?22.09.2016r.
W niedzielę 25 września 2016r. o godz.16.00 w potyczce siódmej kolejki rundy jesiennej w słupskiej klasie okręgowej seniorów MKS podejmie na Stadionie Miejskim Jantarię Pobłocie. Nie ma co ukrywać, kibice czerwono-niebieskich bardzo mocno stęsknili się za dobrą grą swojej drużyny i wygraną w lidze, na którą niecierpliwie czekamy od kilku miesięcy.

Po raz ostatni ekipa Pawła Władyczaka zainkasowała trzy punkty w okręgówce 12 czerwca na wyjeździe z Lipniczanką Lipnica (4:1). Później przyszła porażka na koniec futbolowej wiosny z Karolem Pęplino oraz koszmarna seria sześciu przegranych już w edycji 2016/2107... Sytuacja emkaesiaków jest bardzo trudna, ale nie beznadziejna. Być może potrzebne jest jedno zwycięstwo, mały impuls, odzyskanie wiary w to, że najgorsze za piłkarzami. Czy stanie się tak za trzy dni? Można bez ogródek stwierdzić, że żarty się skończyły i jeśli chcemy ratować sezon czym prędzej należy zacząć punktować. Naturalnie drużyną targają różnorakie problemy personalne, wynikające z kontuzji, wyjazdów poza Debrzno, zobowiązań rodzinnych i zawodowych, ale... dość tłumaczeń. Trzeba wziąć się w garść i pokazać charakter, w przeciwnym razie w szybkim tempie z czołowej pozycji w klasie okręgowej możemy obsunąć się... wiadomo gdzie.

Jesienią nie zagraliśmy dwóch z rzędu meczów w identycznym zestawieniu i teraz także należy spodziewać się zmian w porównaniu z konfrontacją derbową sprzed paru dni w Przechlewie oraz środowym pucharowym bojem w Czarnem. Miejmy nadzieję, że zdołamy zebrać najsilniejszy z możliwych na mecz z Jantarią skład i wreszcie skutecznie stawimy czoła przeciwnikom. Przyjeżdża nad Debrzynkę beniaminek, jednocześnie zespół bardzo dawno u nas nie oglądany. Ostatnio graliśmy z teamem z Pobłocia wiosną 2005 roku w Pucharze Polski, a w lidze jeszcze wcześniej, bo w kampanii... 2002/2003! Po spadku do klasy A (nieudane baraże z Myśliwcem Tuchomie, to samo wówczas przeżywali zawodnicy MKS-u po dwumeczu ze Stalą Jezierzyce) pobłocianie spędzili długie trzynaście lat na niższym szczeblu okupując kolejno następujące lokaty: 5, 4, 8, 5, 3, 5, 9, 7, 4, 4, 9, 7, 1. Realną szansę na awans zespół miał jak widać jedynie w edycji 2007/2008, kiedy ustąpił tylko Rowokołowi Smołdzino. Po okresie marazmu przełom nastąpił w sezonie 2015/2016, gdy Jantaria z olbrzymią, szesnastopunktową przewagą nad drugim Echem Biesowice po długiej przerwie odzyskała miejsce w V lidze.

W okręgówce nasi najbliżsi oponenci radzą sobie doskonale, bowiem zgromadzili w sześciu grach trzynaście punktów. Jedyną porażkę ponieśli... na inaugurację, u siebie ze Spartą Sycewice 3:4. Co szczególne znamienne, drużyna z Pobłocia bez kompleksów prezentuje się na wyjazdach. Wliczając potyczki A-klasowe ostatnie niepowodzenie zanotowała... 29 maja (2:3 z Granitem Kończewo). Z kolei nasze przegrane na obiekcie przy ul. Sportowej to aż cztery następujące po sobie spotkania, począwszy do czerwcowego 1:2 z Karolem Pęplino, przez 1:7 ze Startem Miastko, 2:3 z Kaszubią Studzienice, na 0:2 z Czarnymi Czarne kończąc. Wystarczy? Zdecydowanie TAK!

Ponad jedenaście lat temu poprzednio rywalizowaliśmy z ekipą z Pobłocia, logiczne więc, że bardzo przez ten czas zmieniły się jedenastki obydwu klubów. Wśród emkaesiaków "ostał się" w kadrze Władyczak, w Pobłociu Radosław Powideł.

Dotychczasowe mecze MKS-u z Jantarią i strzelcy goli dla czerwono-niebieskich:

1. 29.10.2000r. MKS- Jantaria 2:1 (1:1); Koroś, Beger; (klasa okręgowa)
2. 03.06.2001r. Jantaria- MKS 0:0; (klasa okręgowa)
3. 28.10.2001r. Jantaria- MKS 2:2 (1:1); Władyczak, R. Nylec; (klasa okręgowa)
4. 09.06.2002r. MKS- Jantaria 2:1 (1:0); Beger 2; (klasa okręgowa)
5. 29.09.2002r. MKS- Jantaria 1:1 (0:1); Koroś; (klasa okręgowa)
6. 04.05.2003r. Jantaria- MKS 1:2 (0:1); Kisełyczka 2; (klasa okręgowa, boisko w Główczycach)
7. 08.06.2005r. Jantaria/Orkan- MKS 2:1 (1:1); Władyczak; (Puchar Polski)

Ogółem: trzy wygrane MKS-u, trzy remisy i jedno zwycięstwo Jantarii, bramki 10-8 na korzyść debrznian.