Znowu z Czarnymi, tym razem na wyjeździe 13.09.2016r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ustaliła wczoraj gospodarzy czterech meczów III rundy Pucharu Polski, które zaplanowano na środę 21 września 2016r. o godz.16.30. Nas interesowało, gdzie kolejne derbowe spotkanie z Czarnymi Czarne zagrają czerwono-niebiescy. MKS po ligowej konfrontacji w Debrznie dla odmiany powalczy o awans do kolejnej fazy "imprezy tysiąca drużyn" w Czarnem.

Losowanie rzecz jasna dotyczyło par, które tworzą ekipy grające na co dzień na tym samym szczeblu, bowiem pozostałe wynikają z tzw. "drabinki" i zasady, iż niżej sytuowany w hierarchii zespół podejmuje teoretycznie lepszego oponenta. Oprócz MKS-u i Czarnych na ślepy los zdano się w przypadku gier Sparty Sycewice i Diamentu Trzebielino, Garbarni Kępice i Jantara Ustka oraz Dębu Kusowo i lepszego z zaległego (15 września) meczu Pogoni II Lębork i Leśnika Cewice.

W historii pucharowej drogi emkaesiaków to będzie piąty bój z derbowym rywalem. Zaczęło się 12 marca 2000r. od poniesionej w kontrowersyjnych okolicznościach porażki 2:4 po dogrywce na rezerwowym boisku w jednostce wojskowej w Czarnem. Półtora roku później, 10 października 2001r. ekipa z Grodu Dzika pokonała Czarnych u siebie 3:2. Następnie po niemal dwunastoletniej przerwie kluby zetknęły się 10 kwietnia 2013r. Kilkakrotnie przekładano spotkanie (pierwotny termin to... 10 marca 2013r.) z powodu przedłużającej się zimy, aż w końcu goście wygrali 4:3, zdobywając decydujące trafienie w trzeciej minucie doliczonego czasu. Co ciekawe, A-klasowy wówczas MKS dzielnie stawiał czoła czwartoligowcom, którzy po zwycięstwie, co kuriozalne... nie pojechali potem na mecz następnej rundy do Sztumu. Wreszcie ostatni dotychczas mecz pucharowy z Czarnymi odbył się 11 września 2013r., kiedy to przegraliśmy u siebie 1:3. Prowadzili futboliści debrzneńscy po spektakularnym samobójczym golu Jarosława Szwałka, później jednak skuteczniejsi byli goście. Ogólnie więc w czterech dotychczasowych starciach trzykrotnie lepsi byli piłkarze znad Czernicy.

Przypomnijmy, że Czarni nie mieli żadnych kłopotów, aby wygrać przed sześcioma dniami z rezerwami Piasta w Człuchowie (7:3), my również nie pozostawiliśmy złudzeń Victorii/Brdzie II Przechlewo (6:2). Bardzo trudna sytuacja w lidze podopiecznych Pawła Władyczaka każe z niejakim dystansem podchodzić do znaczenia spotkania z Czarnymi w przyszłą środę, ale mimo to można być pewnym, iż nie oznacza to wcale odpuszczenia tych rozgrywek przez team z ul. Sportowej. Zanim jednak udamy się do Czarnego trzeba podjąć próbę uzyskania korzystnego rezultatu w meczu mistrzowskim w Przechlewie 17 września, bo to na dziś absolutny priorytet...

Wyniki II rundy- 7 września 2016r.

KS Damnica- Jantaria Pobłocie 0:4
Sokół Szczypkowice- Wybrzeże Objazda 3:2
Victoria Słupsk- Diament Trzebielino 0:16 (w Trzebielinie)
Pomorze Potęgowo- Sparta Sycewice 0:4