Piknikowo z Akademią08.09.2016r.
Niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim należało bezsprzecznie do dzieci uczęszczających na zajęcia Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Doroczny piknik z udziałem kandydatów na futbolistów oraz ich rodziców, rodzeństwa, dziadków i babć zgromadził na obiekcie przy ul. Sportowej jak zwykle mnóstwo osób, którym nieobce jest nasze wspólne przedsięwzięcie.

Wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie. Rozpoczęliśmy od małego podsumowania ubiegłego sezonu, zarówno pod kątem rozgrywek turniejowych, ligowych, treningów, jak i coraz bardziej rozwijającej się współpracy z PAF Sport Future Polska. Nie zabrakło podziękowań. Nie mógł być niestety tego dnia z nami Andrzej Pluto-Prądziński, pełnomocnik burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To właśnie dzięki GKRPA w dużej mierze mógł być możliwy drugi raz z rzędu wyjazd na Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Dobiegniewie. W innych zatem okolicznościach przekażemy stosowny suwenir całemu gremium, które podjęło decyzję, aby wesprzeć w realizacji wyprawy na imprezę drużynę emkaesiaków rocznika 2005 trenowaną przez Sławomira Słonkę. Jakub Sikorski w imieniny firmy Państwa Małgorzaty i Macieja Babij z Lęborka oraz formy Colorlak odebrał grawertony w uznaniu za pomoc przy zakupie sprzętu sportowego dla teamu juniorów C1 Sebastiana Stalki. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Dwie Zuzanny (Belter i Karwacka) otrzymały okolicznościowe listy gratulacyjne za sumienną pracę treningową, sukcesy w ekipach chłopięcych MKS-u, a także brązowy medal z dziewczęcą drużyną debrzneńskiego Zespołu Szkół w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego wywalczony w czerwcu tego roku. Nie jest tajemnicą, że obie "czerwono-niebieskie" były najlepszymi zawodniczkami teamu z Grodu Dzika.

Burmistrz Wojciech Kallas i Dyrektor Sportowy Akademii Arkadiusz Lewenko dokonali podniosłego aktu pasowania na piłkarza kolejnych adeptów z kilku grup odbywających treningi w Debrznie, ale też pierwszy raz tej ćwiczącej w Starym Gronowie. Zaprosiliśmy również do loterii. Wśród tych, którzy zakupili nasze firmowe bidony rozlosowaliśmy trzy karty z oryginalnymi autografami Roberta Lewandowskiego. Trafiły one do J. Sikorskiego, Seweryna Gajewskiego i Anny Łukaszewskiej. Bezcenny trykot VfL Wolfsburg powędrował z kolei do Wojciecha Laskowskiego.

Zaprezentowaliśmy oprócz tego wszystkie drużyny juniorskie (ligowe i nieligowe) w specjalnej sesji zdjęciowej. Mamy przedstawiły ponadto sportowe koktajle oraz częstowały zgromadzonych na pikniku pysznym ciastem- dziękujemy! Niewiele wyszło tym razem z meczów Rodzice kontra dzieci, chętnych do towarzyskiej rywalizacji (spośród dorosłych rzecz jasna) było bowiem niewielu... Trenerzy poszczególnych grup przeprowadzili więc wewnętrzną gierkę.

Imprezę zwieńczył mecz klasy okręgowej juniorów D2 MKS-u z Chojniczanką Chojnice. Pogoda mocno się popsuła, lecz absolutnie nie zraziło to zażarcie i wiernie kibicujących rodziców. Piknik za nami, następny w przyszłym roku...