W Przechlewie na drugim stopniu podium, Trela ze statuetką27.08.2016r.
Udanie zaprezentowali się juniorzy C1 MKS-u w towarzyskim turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Przechlewo Andrzeja Żmudy-Trzebiatowskiego, zajmując w stawce pięciu drużyn drugie miejsce. Zespół Sebastiana Stalki odniósł trzy zwycięstwa, przegrywając jedynie na finiszu zawodów z Czarnymi Czarne 0:1. Wyróżnienie indywidualne przypadło Mateuszowi Treli, który z dorobkiem czterech trafień został najlepszym snajperem sobotniej imprezy. Brawo!

Grano systemem "każdy z każdym", pojedynczy mecz trwał 20 minut. Młodym piłkarzom doskwierał nieco niespotykany (sic!) dotąd w trwającym lecie upał, ale mimo to spotkania mogły się podobać. Czerwono-niebiescy rozpoczęli zmagania od wygranej z Szarżą Krojanty 1:0. Rywale mieli więcej z gry, lecz jedyną bramkę zdobył Trela i zainkasowaliśmy premierowe trzy oczka. W drugiej potyczce, z gospodarzami z JFA Przechlewo, do ostatniej minuty wynik był sprawą otwartą, ale wtedy na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Jakub Pałubicki. Dodać trzeba, że wcześniej nie wykorzystaliśmy co najmniej trzech wyśmienitych okazji na szybsze rozstrzygnięcie konfrontacji. Sparta Konarzyny była najsłabszym uczestnikiem turnieju, co bezwzględnie podkreślili wysokim 8:0 zawodnicy z Grodu Dzika. Później nastąpiła wspomniana na wstępie porażka z sąsiadami z Czarnego, lekki niedosyt i koniec końców dobra druga lokata. Organizatorzy oprócz Treli nagrodzili także Jakuba Borsuka (JFA, rocznik 2005, najlepszy piłkarz) oraz Adriana Pietrasa, golkipera Czarnych.

To była XXXVIII edycja cyklicznej imprezy o Puchar Wójta Przechlewa i... bodaj pierwsza, której nie dedykowano seniorom. W przeszłości dorosły team MKS-u uczestniczył w niej sześciokrotnie (1994, 1995, 1996, 1997, 2009 i 2013 rok), triumfujac za pierwszym razem. Tyle historii, na przechlewski obiekt ponownie zawitamy z drużyną rocznika 2002 (i młodsi) już za dziewięć dni, aby w poniedziałek 5 września o godz.17.30 zmierzyć się na inaugurację sezonu 2016/2017 z JFA.

Wyniki i strzelcy goli dla MKS-u:

JFA- Sparta 3:0
MKS- Szarża 1:0 (Trela)
Czarni- Sparta 4:0
MKS- JFA 2:0 (Sikorski, Pałubicki)
Szarża- Czarni 2:0
MKS- Sparta 8:0 (Trela 3, Bielecki 2, Łukaszewski, Pałubicki, Nykiel)
JFA- Szarża 1:0
Czarni- MKS 1:0
Szarża- Sparta 5:0
Czarni- JFA 1:0

1. Czarni Czarne 9 6-2