Dobra gra w skwarze25.08.2016r.
W pierwszym letnim sparingu juniorzy D2 Sławomira Słonki pokonali na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 5:3. Czerwono-niebiescy zaliczyli cenny sprawdzian na "Modraku" z silnym rywalem, z którym w lidze nie spotkamy się, bowiem podopieczni Tomasza Fojuta będą występować w grupie gdańskiej. MKS skonfrontuje się w klasie okręgowej z drugą ekipą chojnickiego klubu.

Trenerzy zdecydowali się na mecz w wymiarze czasowym 3 razy 25 minut, mimo wysokiej temperatury i pełnego słońca. Rozpoczęliśmy bardzo udanie, bowiem po niewiele ponad 30 minutach rywalizacji było już 3:0 dla debrznian. W 8 min. akcję zainicjował Norbert Wieszewski, uczestniczyli w niej także Szymon Maza i Dominik Pikulik, a celnym strzałem skończył Jakub Oleksiewicz. Na 2:0 podwyższył w 19 min. Mikołaj Stryszyk. Zagrywał Maza, a obrońca emkaesiaków uprzedził golkipera i piłka ponownie zatrzepotała w siatce. Trzecie trafienie dołożył w 34 min. Pikulik, kiedy mocnym strzałem z prawego strony przelobował bramkarza.

Team Słonki wyraźnie prowadził, ale gospodarze odgryzali się i kilka razy było groźnie w naszym polu karnym. W 36 min. po uderzeniu z lewej flanki w krótki róg kozłująca futbolówka zaskoczyła Huberta Kaczmarczyka. Odpowiedzieliśmy w 47. minucie. Rzut wolny wykonywał Maza, błąd popełnił bramkarz, który wypuścił piłkę z czego łatwo skorzystał Pikulik. 4:1. Kolejne fragmenty gry dużo słabsze w naszym wykonaniu. W 59 i 66 min. Chojniczanka zmniejszyła rozmiary prowadzenia debrznian, po dwóch podobnie wyglądających akcjach ze środka pola i wykorzystaniu czystych sytuacji.

W 73 min. hat tricka skompletował Pikulik na wślizgu finalizując podanie H. Kaczmarczyka. Wygrana 5:3 po solidnym spotkaniu na pewno doda debrzneńskim zawodnikom wigoru w dalszej fazie przygotowań do sezonu. Drugi mecz towarzyski w tej kategorii zagramy w środę 31 sierpnia o godz.17.30 w Debrznie z Liderem Rychnowy.

Chojniczanka Chojnice - MKS Debrzno 3:5 (0:2, 1:4)
Bramki dla MKS-u: Dominik Pikulik (34, 47, 73), Jakub Oleksiewicz (8), Mikołaj Stryszyk (19)
MKS: W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Kujawski, Lange, Maza, J. Oleksiewicz, Pachura, Pikulik, Stryszyk, Wieszewski