Garść regulaminowych nowinek22.08.2016r.
Wraz z początkiem edycji 2016/2017 nastąpiło kilka istotnych zmian w regulaminie oraz organizacji rozgrywek ligowych, które m.in. dotyczą naszego klubu. W niniejszym materiale chcemy je przedstawić śledzącym uważnie piłkarskie zmagania kibicom.

Pierwsza rzutuje bezpośrednio na rywalizację w seniorskiej klasie okręgowej oraz klasie A. W poprzedniej kampanii awans do okręgówki uzyskiwali wyłącznie triumfatorzy obydwu słupskich grup, co było uzasadnione wprowadzaną reformą III ligi (zmniejszenie liczebności z ośmiu do czterech grup) i spadkiem wielu zespołów do czwartej ligi, a co za tym idzie również do klasy okręgowej. Chodziło o to, aby wymiana drużyn w okręgówkach nie była aż tak znacząca. Pomorski Związek Piłki Nożnej wraca jednak obecnie do rozwiązania, które funkcjonowało w latach 2009-2015, a więc promocję wywalczy łącznie w podokręgu słupskim czterech przedstawicieli klasy A.

Następna poprawka odnosi się do regulaminu rozgrywek juniorów C1 i C2, gdzie nie będzie od tego sezonu żółtych kartek (zamiast nich będą obowiązywać kary minutowe), a poza tym wprowadza się zmiany powrotne (dotychczas maksymalnie siedem, bez prawa ponownego wejścia na boisko).

Wreszcie ostatnie novum to zniesienie opłat za rejestrację pojedynczego zawodnika w rozgrywkach wszystkich kategorii młodzieżowych. Dotychczas opłata wynosiła złotówkę od osoby, chociaż był taki czas całkiem niedawno, iż w przypadku zgłaszania piłkarza już po rozpoczęciu rozgrywek trzeba było za jego uprawnienie zapłacić 5 zł.