Drugie testy przeszły do historii 10.08.2016r.
6 sierpnia na Stadionie Miejskim miała miejsce druga odsłona "Testów do Bundesligi lub lig polskich" organizowana przez kooperującego z MKS-em Janusza Dajwłowskiego z Polskiej Akademii Futbolu-Sport Future-Polskie Orły. Sprawdzianowi zostało poddanych kilkanaście osób z różnych zakątków kraju, w tym m.in. Paweł Jachno z Pogoni Szczecin, mający na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Polski U-15 w tegorocznych, majowych meczach towarzyskich z Białorusią w Grajewie i Łomży.

Co warte podkreślenia w grupie obserwowanych zawodników był ?rodzynek? rodem z bliskiego naszym sercom klubu o czerwono-niebieskich barwach Mateusz Trela. Wszyscy oprócz ćwiczeń typowo piłkarskich przeszli również tzw. test FMS, o którego znaczeniu szeroko pisaliśmy przy okazji pierwszego tego typu wydarzenia na naszym obiekcie, które odbywało się w czerwcu. J. Dajwłowskiemu w sobotę towarzyszyli dwaj inni szkoleniowcy, a mianowicie Sebastian Paulus i obecny już w Debrznie wcześniej Kamil Komoniewski, obaj powiązani z VfL Wolfsburg.