Szawarniak zagra w... Szwecji04.08.2016r.
Brosarps IF to nowy klub wychowanka MKS-u Debrzno, występującego od wiosny 2014 roku (najpierw na zasadach wypożyczenia, a później transferu definitywnego) w Chemiku Bydgoszcz, Krzysztofa Szawarniaka. "Szuwar" na początku lipca został wyrejestrowany przez Szwedów z Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i zatwierdzony do gry w drużynie rywalizującej w jednej z regionalnych lig kraju z Półwyspu Skandynawskiego.

Gwoli przypomnienia warto dodać, iż 19-letni zawodnik wywodzący się z Debrzna zaczynał grę w zespole z Grodu Dzika we wrześniu 2010r. w ekipie juniorów młodszych. Łącznie w juniorach B i później A do czerwca 2013 roku zaliczył 45 spotkań o punkty, zdobywając 16 bramek. Z kolei w I drużynie czerwono-niebieskich w okresie od 16 lutego 2013r. do 16 listopada 2013r. zanotował 31 gier i strzelił 8 goli.

W Chemiku wiodło mu się bardzo dobrze, był cenionym piłkarzem młodzieżowych teamów tego klubu, miał także udział (chociaż nie tak znaczący jak w futbolu juniorskim) w osiągnięciach bydgoszczan w meczach IV ligi oraz Pucharu Polski. Co ciekawe, jego była już ekipa skorzystała z wycofania z rozgrywek po sezonie 2015/2016 zwycięzcy czwartoligowych zmagań Rol.Ko Konojady i jako wicemistrz tego szczebla uzyskała przepustkę do III ligi.

Krzysztof wybrał inną drogę i wylądował w Szwecji. Tam będzie mieszkał na stałe, pracował i nadal realizował się sportowo. Powodzenia!