Pochwały za drugą część19.07.2016r.
Lepiej, znacznie lepiej wyglądał drugi letni sparing drużyny seniorów. MKS przegrał co prawda w Jastrowiu z Polonią 3:4, ale fragmentami gra debrznian mogła nastrajać pozytywnie. Uwypuklamy słowo "fragmentami" bo o pierwszej części rywalizacji w wykonaniu czerwono-niebieskich za wiele dobrego nie da się jednak napisać. Dopiero po zmianie stron powiało lekkim optymizmem.

Paweł Władyczak przetestował tym razem formę osiemnastu zawodników, w tym m.in. nieobecnych dwa dni wcześniej Sławomira Słonki, Łukasza Płóciennika, Przemysława Szczubiała i Damiana Litwiniuka. Ponadto wystąpiło dwóch debiutantów. Pierwszy z nich, niespełna 28-letni pomocnik Marcin Żukowski przez wiele lat reprezentował barwy Korala Dębnica, a w ubiegłym sezonie był w kadrze Piasta Człuchów. Kampanię 2015/2016 miał praktycznie straconą, gdyż zaliczył tylko kilkanaście minut w jednym ze spotkań rundy jesiennej. Drugi "beniaminek" to 23-letni bramkarz Artur Niemier. W przeszłości był również związany z klubem z Dębnicy, gdzie grał w zespołach juniorskich oraz rezerwowym zespole seniorów. Później stał się zawodnikiem futsalowego teamu Red Devils Chojnice. Kibice emocjonujący się w zimie ligą halową w Debrznie doskonale pewnie pamiętają, iż dwa razy z rzędu, w sezonach 2014/2015 i 2015/2016, Artur uzyskiwał miano najlepszego golkipera rozgrywek broniąc dostępu do bramki Gromu Barkowo.

Po 45 minutach przegrywaliśmy na stadionie w Jastrowiu 0:3 i było to właściwe odzwierciedlenie boiskowych zdarzeń. Po wstępnym rozpoznaniu sił w 12 min. obejrzeliśmy składną akcję gospodarzy, po której Słonka obronił w sytuacji sam na sam. W 15 min, padł niestety gol. Kilka dokładnych podań, atak ze skrzydła, strzał Karola Krzysztonia i próbujący ratować zespół przed stratą bramki Kamil Kałdowski wygarnął futbolówkę już zza linii. W 17 min. Władyczak podał prostopadle do Pawła Wegnera, a "Diabeł" w idealnej pozycji wcelował w poprzeczkę. W 19 min. po akcji z prawej strony boiska nastąpiło dogranie na środek pola karnego, gdzie usiłujący interweniować Kałdowski niefortunnie skierował piłkę do siatki. Gol samobójczy i 2:0 dla Polonii. W 25 min. znakomitą interwencję zapisaliśmy Słonce. W 27 min. wyprowadziliśmy kontrę i Wegner sprytnie próbował zaskoczyć bramkarza. Nie powiodło się to, a po chwili kopia sytuacji sprzed ośmiu minut tyle, że tym razem po zagraniu z prawej flanki to Marcin Kończewski z pięciu metrów dopełnił formalności i dał swojej drużynie trzecie trafienie. Pierwszą połowę skończyliśmy szansą Wegnera, który minął już bramkarza, lecz z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Druga odsłona to na szczęście zupełnie odmienny obraz gry. W 49 min. poprawiliśmy rezultat po dograniu Władyczaka i technicznym uderzeniu Wegnera. Piłka odbiła się dodatkowo od słupka i wylądowała w siatce poza zasięgiem bramkarza. Wprawdzie w 54 min. Niemier skapitulował po strzale Macieja Konerta i delikatnym rykoszecie od nogi Kamila Kulińskiego, ale inicjatywa była po stronie MKS-u, co przełożyło się na następne zdobycze. W 58 min. było 2:4. gdy po przejęciu piłki Wegner indywidualną akcją wywiódł w pole jastrowską obronę i zmieścił "gałę" pod poprzeczką.

Emkaesiacy w tym okresie gry wyraźnie dominowali. W 61 min. Władyczak wypuścił w bój Michała Pacholika, który wyszedł na czystą pozycję, ale został powstrzymany w polu karnym przez golkipera. W 66 min. pokazał się celnym uderzeniem rezerwowy Krzysztof Dudzic, a trzy minuty potem wyborną sposobność zmarnował Wegner po podaniu Władyczaka. Kolejna próba zakończyła się powodzeniem. "Diabeł" zrewanżował się asystą Władyczakowi, grający trener debrznian ograł bramkarza i z bliska trafił do "pustaka". Do końca dążyliśmy do wyrównania, niezłe okazje mieli Płóciennik w 74 min. i Władyczak oraz Litwiniuk w 80. minucie. Po drugiej stronie boiska Niemier wybronił trudną piłkę w 76. minucie. Przegraliśmy 3:4, ale nastroje po tym sprawdzianie były już odrobinę znośniejsze niż po wysokiej porażce z Pogonią Łobżenica.

Polonia Jastrowie- MKS Debrzno 4:3 (3:0)

1:0 Karol Krzysztoń (15)
2:0 Kamil Kałdowski (19-s)
3:0 Marcin Kończewski (27)
3:1 Paweł Wegner (49)
4:1 Maciej Konert (54)
4:2 Paweł Wegner (58)
4:3 Paweł Władyczak (71)

MKS: Słonka (46 Niemier)- Szczubiał (46 Kuliński), Kawczak, Kałdowski, Zabrocki (72 Jarkowski)- K. Masternak (46 Płóciennik), Władyczak, Żukowski (46 Serówka), Marczak (52 K. Dudzic), Pacholik (72 Litwiniuk)- Wegner