Podsumowujemy ligowe rozgrywki (1) - juniorzy E211.07.2016r.
Zaczynamy cykl materiałów bilansujących dokonania czerwono-niebieskich w zmaganiach mistrzowskich edycji 2015/2016. Na "pierwszy ogień" idą najmłodsi emkaesiacy, a więc juniorzy E2, czyli zawodnicy z rocznika 2006 (głównie) oraz w pojedynczych przypadkach 2007 i 2008. Zespół prowadzony przez Roberta Oleksiewicza debiutował w potyczkach o punkty w klasie okręgowej i ukończył je w swojej grupie na drugiej pozycji w gronie czterech klubów. Zachowany został zatem układ z rundy jesiennej, gdy również okupowaliśmy drugie miejsce za liderującą Chojniczanką II Chojnice.

Do ligi łącznie zgłoszono w tej kategorii wiekowej 26 osób, z czego w turniejach w okręgówce zagrało 20 piłkarzy. Dwóch (Kamil Janke i Hubert Kaczmarczyk) było na stałe przypisanych do starszego rocznika, a czterech (Jakub Florek, Szymon Grochowski, Mikołaj Majcher i Maksymilian Wieczorek) nie miało okazji na pierwszy występ w oficjalnych rozgrywkach w MKS-ie. Ósemka zawodników (w tym przedstawicielka płci pięknej Zuzanna Karwacka) zaliczyła co najmniej pięć z sześciu imprez i to grono należałoby uznać za trzon drużyny. W rundzie rewanżowej istotnym wzmocnieniem okazał się Szymon Szlaga, trzech innych futbolistów otrzymało wówczas szansę premierowych gier, a w ostatnich zawodach dołączył do zespołu Dominik Pikulik, który akurat w jednym z weekendów nie mógł uczestniczyć w turnieju rocznika 2005.

Debrznianie walczyli dzielnie, drużyna czyni stopniowe postępy, stanowi zwartą grupę i bez wątpienia to, o czym wspominaliśmy już w przerwie zimowej, czyli rozdział szerokiej grupy młodzieży z roczników 2005 i 2006 na dwa teamy było dobrym rozwiązaniem. Warto zauważyć, iż w drugiej części sezonu ciężar zadań ofensywnych spoczywał już na znacznie większej liczbie piłkarzy. Jesienią na listę strzelców wpisały się tylko trzy osoby, w II rundzie aż ośmiu zawodników trafiało do siatki.

Małe kontrowersje wzbudzał format rozgrywek zakładający tylko po trzy turnieje w obydwu połowach rozgrywek i grupy czterodrużynowe, ale cóż, nie mieliśmy na to wpływu, gdyż mimo uwag ze strony klubów tak wyobraził to sobie związek. Szkoda jedynie, że po skończeniu fazy turniejowej zwycięzcy poszczególnych grup nie mieli okazji dalej rywalizować o tytuł mistrza podokręgu tak, jak czyni się to w innych regionach kraju.

Spójrzmy jeszcze na klasę okręgową juniorów E2 całościowo. Brało w niej udział 19 drużyn z szesnastu klubów (Gryf Słupsk, Chojniczanka Chojnice i Lider Rychnowy wypuściły do boju po dwa zespoły) podzielonych na pięć grup. Teamy Grasz Dwumiasto Ustka, Chojniczanka, Chojniczanka II i Myśliwiec Tuchomie obroniły pierwsze lokaty z jesieni, jedynie Byki Słupsk zostały wyprzedzone przez Olimpijczyka Kwakowo. Tylko Myśliwiec nie poniósł żadnej porażki, mało tego- zanotował komplet dwunastu wygranych! Na przeciwległym biegunie znalazły się Polonez Bobrowniki i Lipniczanka Lipnica, które to ekipy wszystkie swoje mecze przegrały... Po wakacjach naturalnie kontynuujemy piłkarską zabawę, lecz już w kategorii E1...

Razem: 6 turniejów, 18 meczów, 12 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki, 39 punktów, bramki 40-19

Jesień: 3 turnieje, 9 spotkań, 6 wygranych, 2 remisy, 1 przegrane, 20 punktów, gole 14-7

Wiosna: 3 turnieje, 9 spotkań, 6 wygranych, 1 remis, 2 przegrane, 19 punktów, gole 26-12