Meldunek z Dobiegniewa- dzień pierwszy03.07.2016r.
Dzisiaj krótko po godzinie dwunastej drużyna MKS-u Debrzno rocznika 2005 (i młodsi) szkolona przez Sławomira Słonkę ruszyła z parkingu przy Stadionie Miejskim do Dobiegniewa, aby po raz drugi wziąć udział w Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego. Po około dwóch godzinach podróży czerwono-niebiescy zameldowali się w biurze organizacyjnym, gdzie po załatwieniu niezbędnych formalności zostali zarejestrowani do gry w zawodach.

Następnie debrznianie udali się na miejsce zakwaterowania w ciągu sześciodniowej imprezy. Odmiennie niż w 2015 roku (wówczas stacjonowaliśmy w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Gdańskiej) emkaesiacy zamieszkali w obiekcie Zespołu Szkół przy ul. Poznańskiej, skąd mają przysłowiowe "dwa kroki" do stadionu, czyli tam, gdzie będą rozgrywane turniejowe spotkania. Warto zauważyć, że w placówce mieszczą się aż trzy "organizmy", czyli Gimnazjum im. Ryszarda Koncewicza (wybitny trener piłkarski), Liceum Ogólnokształcące i Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

Wieczorem w trakcie odprawy technicznej poznaliśmy rozkład gier debrzneńskich futbolistów na najbliższe trzy dni. Zaczniemy w poniedziałek 4 lipca od potyczki z Drawą Drawsko Pomorskie o godz. 9.00, a w sesji popołudniowej zmierzymy się o 18.20 z Dębem Dębieńsko. Wtorek 5 lipca to konfrontacje z Unią Gniewkowo (godz.10.20) i Ostrovią III Ostrów Wielkopolski (godz.17.40). Eliminacje grupowe zakończymy w środę 6 lipca meczami z Błękitnymi Dobiegniew (godz.9.40) oraz białoruską Kwasówką Grodno (godz.13.40).