Ogłoszono ramowy kalendarz rundy jesiennej19.06.2016r.
Ponieważ przerwa letnia jest znacznie krótsza niż zimowa, to ledwie skończyła się edycja 2015/2016 bardzo szybko trzeba myśleć o nowej kampanii rozgrywkowej. Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz zmagań w poszczególnych klasach na I część przyszłego sezonu. Naturalnie widnieją w nim same daty, bez konkretnych ustaleń kto z kim zagra w dany weekend. Na to jest zdecydowanie zbyt wcześnie, choćby z tego powodu, iż trwa proces licencyjny, a ponadto nie ma żadnej pewności, jakie ekipy zgłoszą się do rywalizacji w kategoriach juniorskich.

W najbardziej interesującej kibiców klasie okręgowej seniorów debrznianie rozpoczną nowy rozdział w dziejach drużyny 13/14 sierpnia. Dalsze terminy to kolejno 21 sierpnia (chyba obligatoryjnie, tak to przynajmniej zapisano, prawdopodobnie z uwagi na zjazd delegatów związkowych odbywający się 20 sierpnia...), 27/28 sierpnia, 3/4 września, 10/11 września, 17/18 września, 24/25 września, 1/2 października, 8/9 października, 15/16 października, 22/23 października, 29/30 października, 5/6 listopada, 12/13 listopada i 19/20 listopada. Jak wynika z zestawienia żadnej serii gier nie zaplanowano w środku tygodnia i... dobrze, bo mamy do czynienia z futbolem w wydaniu amatorskim i mecze rozgrywane w dni powszednie nastręczają zwykle klubom wielu problemów.

Będą jednak takowe spotkania i naturalnie chodzi tutaj o Puchar Polski. Pomorski ZPN wyznaczył następujące, środowe terminy na potyczki pucharowe: 24 sierpnia, 7 września, 21 września, 5 października i 19 października. MKS Debrzno najprawdopodobniej rozpocznie udział w "turnieju tysiąca drużyn" od II rundy.

Niewiele wiadomo o ligach młodzieżowych, a to z przyczyny, o której powyżej. Działacze ustalili jedynie, że w klasach, gdzie będzie występować 12, 10 czy też 8 teamów runda zacznie się 3/4 września. W przypadku najmłodszych grup (E1, E2, F1, F2), czyli systemu turniejowego, kalendarz zostanie podany oddzielnym komunikatem.