Piknik Akademii przełożony, 18/19 czerwca zapraszamy na badania i testy 13.06.2016r.
W najbliższy weekend na Stadionie Miejskim w Debrznie odbędzie się kilka istotnych wydarzeń piłkarskich związanych z naszym klubem. Kończą edycję 2015/2016 seniorzy, którzy w ostatnim spotkaniu 18 czerwca o godz.17.00 zmierzą się z Karolem Pęplino, o czym naturalnie napiszemy przed samym meczem szerzej. Sportowa oferta jest jednak dużo większa i co ważne dotyczy głównie dzieci i młodzieży.

Wprawdzie jesteśmy zmuszeni ze względów organizacyjnych przesunąć na koniec sierpnia (o dokładnej dacie poinformujemy) coroczny piknik Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno, ale to nie znaczy, że na ul. Sportowej w sobotę i niedzielę będzie nudno. 18 czerwca w godz.9.00-14.00 przewidziano tzw. badania FMS dla zawodników uczestniczących w zajęciach "pakietu rozszerzonego" trzech akademijnych grup szkoleniowych, prowadzonych przez Sebastiana Stalkę (2002 i młodsi), Sławomira Słonkę (2005 i młodsi) i Pawła Władyczaka (2008 i młodsi). Powyższe nie dotyczy juniorów E2 (rocznik 2006 i młodsi, trener Robert Oleksiewicz), ze względu na szkolną wycieczkę.

Przyjadą do nas specjaliści z firmy Centrum Fizjoterapii FIZJOFIT sp. z o.o., której główną postacią jest Remigiusz Rzepka, od pięciu lat trener przygotowania fizycznego reprezentacji Polski w piłce nożnej. Na czym będą polegać działania z naszymi młodymi piłkarzami? Oto program badań: 1. Ocena fizjoterapeutyczna obejmuje krótki wywiad, podstawowe badanie zakresów ruchomości wybranych stawów. Badanie odbywa się równolegle z testem FMS i jest prowadzone indywidualnie z zawodnikiem 2. Ocena funkcjonalna FMS ocenia siedem podstawowych wzorców ruchowych. Badanie przeprowadzane jest równolegle z badaniem fizjoterapeutycznym, dla całej grupy badanych.

Niedziela (godz.9.00-15.00) zarezerwowana jest na... testy pod nazwą "Pierwszy krok do Bundesligi", prowadzone przez Profesjonalną Akademię Futbolu-Sport Future-"Polskie Orły" pod kierunkiem znanego już w Debrznie z poprzednich wizyt trenera Janusza Dajwłowskiego. Zapraszamy zawodników od dziesiątego roku życia wzwyż. Celem jest wybranie futbolistów do udziału w lipcowych meczach z Werderem Brema i VfL Wolfsburg z obserwacją skautów niemieckich i polskich. Jest to realna szansa na ewentualny angaż do klubów za zachodnią granicą kraju, ale także do polskiej ekstraklasy. Trwają zapisy uczestników, wszystkich chętnych odsyłamy po większą porcję szczegółów na strony internetowe www.campybundesliga.pl i www.sfuture.pl