Bytovia mocniejsza, szkoda szans z I odsłony14.05.2016r.
Juniorzy B ulegli na własnym boisku Bytovii Bytów 0:3 i rzeczywiście to goście byli zespołem, który zasłużył na trzy oczka, chociaż żal okazji, które piłkarze Mirosława Kisełyczki stworzyli w premierowych 40 minutach. Wtedy toczyliśmy w miarę wyrównany bój z drużyną z czoła tabeli, ale jak w wielu poprzednich spotkaniach ligowych szwankowała skuteczność.

Emkaesiacy zagrali bez Andrzeja Wilkiewicza (lekka kontuzja) i Damiana Okońskiego (powołanie na mecz seniorów), w kadrze znalazł się za to debiutant Marceli Drężek. Od pierwszego gwizdka arbitra inicjatywa była po stronie przyjezdnych, co zaowocowało groźną sytuacją w 8. minucie. Jeden z rywali przestrzelił jednak będąc na czystej pozycji. Potem do głosu doszli czerwono-niebiescy i w 11 min. byliśmy bliscy powodzenia. Fabian Rusch zagrał z boku na szesnasty metr do Szymona Kolka i dopiero interwencja stojącego przed linią bramkową jednego z defensorów zapobiegła utracie gola przez Bytovię. W 15 min. znowu Kolek w jeszcze lepszej pozycji, bo sam na sam z golkiperem, lecz i ten pojedynek przegrał. W 18 i 20 min. dwie próby Dominika Fieglera, ale od tej pory uwidoczniła się przewaga gości. W 22 min. futbolówka odbiła się od poprzeczki i chwycił ją Patryk Zamożny, w 30 min. minimalnie niecelne uderzenie z dystansu, aż w końcu w 32 min, po strzale z około 25 metrów piłka zatrzepotała w naszej siatce. Do przerwy zatem 0:1, chociaż w 39 min. na brawa za ładny strzał zasłużył Patryk Górnowicz.

Do 59 min. utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Bytovii, ale właśnie w tym momencie, a następnie w 65 min. przeciwnicy udokumentowali swoją dominację dwoma kolejnymi trafieniami. Graliśmy ambitnie, lecz ustępowaliśmy w wielu elementach ekipie z Bytowa, nie byliśmy w stanie w tych fragmentach rywalizacji realnie jej zagrozić. Dramatu nie ma, przegraliśmy z solidnym, posiadającym wyższe od naszych umiejętności zespołem. Nie będzie prosto o punkty i w kolejnych meczach, ale walczyć trzeba. W 19. serii sezonu zmierzymy się na wyjeździe z GTS-em Czarna Dąbrówka. Potyczka odbędzie się w sobotę 21 maja w samo południe.

MKS Debrzno- Bytovia Bytów 0:3 (0:1)
MKS: Zamożny (66 P. Wieszewski)- K. Wegner, Rzepka, Racinowski (38 Petryczko), Mucha (58 Łącki)- Rusch (78 Horbatiuk), Górnowicz, Kleist, Bukowski (51 Januszkiewicz)- Fiegler (80 Ciach), Kolek (74 Drężek)