Na wiosnę Czarni i MKS wciąż niepokonani28.04.2016r.
Spodziewaliśmy się interesującego starcia derbowego dwóch drużyn, które w II części edycji 2015/2016 okręgówki juniorów C2 nie zaznały goryczy porażki i nie zawiedliśmy się. Emkaesiacy zremisowali z rywalem znad Czernicy 3:3, a przez ponad 70 minut rywalizacji bardzo dużo działo się na obiekcie przy ul. Sportowej.

Gdyby ocenić mecz po obejrzeniu tylko pierwszego kwadransa pozytywna recenzja należałaby się gościom. Przyjezdni przejęli bowiem inicjatywę od początku spotkania, spychając zespół Sebastiana Stalki do głębokiej defensywy. Górowali także nad naszą drużyną warunkami fizycznymi, co nie było bez znaczenia. Na szczęście umieliśmy się obronić, a i Czarni nie mieli jakiegoś wyraźnego pomysłu na rozmontowanie defensywy MKS-u.

Czerwono-niebiescy kiedy już w końcu zdołali wyswobodzić się z opresji i wyszli z własnej połowy, niemal z miejsca zadali celny cios. W 17 min. po akcji Jakuba Nykiela i Mateusza Treli piłkę na prawej stronie otrzymał Kacper Bielecki, wpadł w pole karne, minął obrońcę i precyzyjnym uderzeniem posłał futbolówkę do siatki ponad golkiperem. W 28 min. było jeszcze lepiej, bo debrznianie wygrywali 2:0! Fantastycznie powalczyła o piłkę w środkowej strefie Zuzanna Belter, następnie Mikołaj Plewa podał do K. Bieleckiego, po zagraniu "Ciapka" obrońca Czarnych "machnął się" niespodziewanie i Trela wyszedł na czystą pozycję. Wygrał pojedynek z bramkarzem i w ten sposób zdobył swojego 23. gola w sezonie, a rezultat stał się wielce obiecujący na dalszą fazę zmagań. Prowadzenie mogło być nawet bardziej pokaźne, bo w 34 min. ładnie uwolnił się spod opieki w polu karnym Plewa i wrzucił "gałę" wzdłuż bramki do wbiegającego Nykiela. Kuba nie doszedł jednak do piłki, a szkoda, bo miał przed sobą dwa, może trzy metry do celu i pusty "prostokąt"...

Niestety, dwubramkowej przewagi nie obroniliśmy zbyt długo. Kluczowe momenty to doliczony czas I odsłony i pierwsza minuta po wznowieniu gry po przerwie. Przeciwnicy zdobyli najpierw gola "do szatni" (35+2. minuta, po wrzutce z rogu i ładnej główce), a potem trafili na 2:2 w 36 min., gdy po dośrodkowaniu jeden z piłkarzy Czarnych uprzedził Szymona Gdańca i po rękach Łukasza Pruszkowskiego futbolówka znalazła się w celu.

Goście przeważali w polu, lecz to gospodarze mieli lepsze szanse na trzeciego gola. W 57 min. Nykiel zbyt długo zwlekał ze strzałem i wywalczył jedynie kornera, w 58 min. po wolnym Wojciecha Marca piłka dotarła do będącego dosłownie metr przed linią K. Bieleckiego, ale uderzenie ku rozpaczy debrznian nie poszło w światło bramki, a w 64. minucie Jakub Pałubicki przymierzył z rzutu wolnego w poprzeczkę (faul na Miłoszu Parzybucie).

W "kopanej" liczy się to, co wpadnie do siatki. W 70+1. minucie po składnej akcji trzecie trafienie zdobyli przyjezdni i wszystko wskazywało, że wywiozą z Debrzna trzy punkty. Nadzieje na uratowanie choćby remisu zostały (tak mogło się wydawać) rozwiane w 70+3 min., kiedy K. Bielecki po prostopadłym podaniu Treli nie wykorzystał idealnej sposobności na wyrównanie. Ale... W ostatniej, szóstej minucie doliczonego czasu Trela ograł obrońcę w "szesnastce", dograł sprzed linii końcowej do nadbiegającego Kamila Łukaszewskiego i filigranowy napastnik MKS-u strzelił bardzo ważnego gola na 3:3!

Zatem podział oczek i bez zmian, czyli nadal i Czarni (cztery zwycięstwa plus remis) i team Stalki (dwie wygrane, trzy remisy) pozostają w rundzie rewanżowej bez przegranej. Wobec licznych potknięć JFA Przechlewo i Szarży Krojanty czarneńscy futboliści dzięki zdobytemu w czwartek punkcikowi awansowali na fotel lidera. Naszych piłkarzy następna potyczka w klasie okręgowej czeka dopiero za dwanaście dni, również na Stadionie Miejskim. Zagramy mianowicie we wtorek 10 maja o godz.17.30 z JFA.

MKS Debrzno- Czarni Czarne 3:3 (2:1)
Gole dla MKS-u: Kacper Bielecki (17), Mateusz Trela (28), Kamil Łukaszewski (70+6)
MKS: Pruszkowski- Mudyna (61 Stankiewicz), Marzec, Kamowski, K. Kiedrowicz (21 Gdaniec)- K. Bielecki, Trela, Pałubicki, Nykiel (68 Łukaszewski)- Belter (41 Sikorski), Plewa (36 Parzybut)