Ośmiu pretendentów do miana niezastąpionych18.03.2016r.
Dzięki uprzejmości Czesława Augustyniaka z Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej otrzymaliśmy kompletny raport bilansujący jesień w klasie okręgowej seniorów, co umożliwiło (podobnie jak w ubiegłym sezonie) zanalizować występy piłkarzy wszystkich szesnastu ekip i wyłuskać tych futbolistów, którzy spędzili na boiskach łącznie po 1350 minut. W połowie edycji są w związku z tym na dobrej drodze do uzyskania miłego statusu "niezastąpionych", czyli piłkarzy, którzy nie opuścili murawy w lidze nawet na sekundę. Okazuje się, że w tej chwili takich kandydatów jest zaledwie ośmiu!

Ta elitarna grupa reprezentuje sześć drużyn. Przedstawiamy alfabetycznie uszeregowany wykaz nazwisk piłkarzy wraz z ich przynależnością klubową:

Karol Dołgowski (Sokół Wyczechy)
Rafał Jadłowski (Słupia Kobylnica)
Bartosz Jączyński (Skotawa Budowo)
Marcin Kiejzik (Sokół Wyczechy)
Tomasz Kunicki (Słupia Kobylnica)
Krystian Paciorek (Piast Człuchów)
Józef Pela (Kaszubia Studzienice)
Mateusz Perlański (Stal Jezierzyce)

Dla porównania: na półmetku kampanii 2014/2015, równo dwanaście miesięcy temu, na liście znajdowało się więcej, bo dwunastu zawodników, ale do końca z kompletem minut (2700!) dotrwało tylko czterech, z czego dwóch także obecnie kontynuuje wzbudzającą szacunek passę. Dotyczy to golkiperów Krystiana Paciorka (znanego choćby z występów w MKS-ie Debrzno w latach 2009-2014) oraz Józefa Peli. Obaj mają ponad czterdzieści lat i wciąż są nie do wygryzienia między słupkami swoich ekip. Doliczając poprzednią edycję zaliczyli już 45 pełnych występów... Brawo!

Co z innymi i ich szansami na podtrzymanie wybornej passy? Czterem osobom będzie niezwykle trudno nie dlatego, iż mają oszałamiającą konkurencję na swoim podwórku, lecz z bardziej prozaicznej przyczyny. Oto Dołgowski, Jączyński, Kunicki i Perlański uzbierali jesienią po trzy żółte kartki i każde następne upomnienie będzie oznaczać pauzę. Wytrzymają 15 spotkań bez kary? Mocno wątpliwe... Duże nadzieje mogą mieć za to dwaj kolejni bramkarze, czyli Kiejzik i Jadłowski. Jeśli więc wykruszą się ewentualni kartkowicze możliwe jest, że pozostanie kwartet "strażników prostokąta", co nie powinno jednak specjalnie dziwić, wszak ta pozycja uchodzi nie bez przyczyny za najbardziej stabilną.

Doprawdy niewiele zabrakło, aby wśród aspirujących do omawianego grona był jeden zawodnik MKS-u. Grający trener teamu znad Debrzynki Paweł Władyczak przebywał na boisku 100% możliwego czasu, ale konfrontacja z Lipniczanką Lipnica w przedostatniej serii nie doszła do skutku, zatem tych minut ogółem było "tylko" 1260...