OSP trzeci raz najlepsza, pięknie zagraliście dla Tomka01.03.2016r.
Strażacy z OSP Debrzno obronili mistrzowski tytuł w XVI odsłonie zakładowego turnieju i biorąc pod uwagę skład, jaki zmontował szef jednostki Henryk Dudzic (tylko sześć osób, ale za to bardzo "mocne" piłkarsko nazwiska, w tym jako "przyjaciel" Krzysztof Szawarniak) należycie wywiązali się z roli faworyta. To trzecie zwycięstwo w historii naszej imprezy tego zespołu (poprzednio oprócz 2015r. także w 2008), co oznacza, że w dziejach zawodów rozgrywanych od 2001 roku pod względem liczby triumfów wyprzedza go jedynie Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy (5), a trzykrotnie wygrywała także Dobrynka sp z o.o.

Zwycięska ekipa zgromadziła 16 punktów, potykając się tylko raz, gdy zremisowała 2:2 z debiutującym w naszej zabawie teamem Roli sp z o.o. W swoich szeregach najlepsza drużyna posiadała króla strzelców, a miano to wywalczył Bartłomiej Rutyna z dorobkiem 13 trafień. Na pozostałych dwóch miejscach na podium znaleźli się obaj reprezentanci związani z wojskiem. Druga lokata przypadła JW 4094 Wałcz, a trzecia Mundurowym, chociaż w bezpośrednim starciu (trochę jak branżowe derby!) minimalnie lepsi (1:0) byli ci, którzy potem wywalczyli brąz.

Wspomniana wyżej Rola uplasowała się tuż za czołową trójką, a dalsze pozycje przypadły kolejno Megaluxowi, MOW i Dobrynce (w jej szeregach wystąpili zawodnicy z Ukrainy, a zatem mieliśmy międzynarodowy akcent zmagań). Dla pięciokrotnego triumfatora mistrzostw, czyli Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego tegoroczny start okazał się najgorszy spośród dotychczasowych, ale... powodów do zmartwień być nie może. To nade wszystko impreza o charakterze integracyjnym, bardziej służąca miłemu spędzeniu wolnego czasu, a nie wielkiemu wyczynowi. Ważne jest w tym miejscu podkreślenie, iż nie kto inny jak ekipa MOW jako jedyna zaliczyła komplet szesnastu(!) edycji i to się chwali!

Pozostałe dwa wyróżnienia indywidualne zostały przyznane Maciejowi Orłowskiemu (Mundurowi), który otrzymał tytuł MVP i bramkarzowi Dobrynki Wojciechowi Tarasowi, który miał ogrom roboty, a jego interwencje bardzo często były widowiskowe. Turniej stał naszym zdaniem (porównując naturalnie z całą, długoletnią już tradycją) na dobrym poziomie sportowym, obejrzeliśmy wiele zaciętych spotkań, sporo "filmowych" goli, słowem było na co popatrzeć.

Należy w tym miejscu przypomnieć, iż rywalizacja na boisku tego dnia nie była na pierwszym planie. Graliśmy bowiem dla malutkiego Tomka Oblizajka, dla którego zbierano środki pieniężne, które mają ułatwić drogę do kosztownych operacji, mających znacząco przyczynić się do poprawy stanu zdrowia 6-miesięcznego debrznianina. Przez halę Zespołu Szkół (dziękujemy dyrekcji za nieodpłatne jej udostępnienie) przewinęło się bardzo dużo osób i wcale nie tylko ze środowiska sportowego. Uczestnicy futbolowych zmagań i ich rodziny to jedna grupa, ale w szkolnym obiekcie pojawili się również po prostu ci, którzy w odruchu serca poparli inicjatywę i choćby w symboliczny sposób starali się do niej przyłączyć. Gromkie brawa dla pokaźnego grona Pań (i Pana od balonów...), tworzących sztab akcji w sali numer 18, gdzie czekało na wszystkich wiele atrakcji z przepysznym ciastem na czele. Ogromnym powodzeniem cieszył się trening na trampolinach w pomieszczeniu na parterze hali. Zarówno chętnych do ćwiczeń, jak i obserwatorów tego rodzaju aktywności było naprawdę wielu. Do tego należy dodać sobotni turniej siatkówki, gdzie też trwała zbiórka. Ogółem efektem całego szeregu działań i WASZEJ (co chcemy szczególnie podkreślić) hojności jest kwota 3715,82 zł., która z pewnością wesprze rodzinę Tomka w staraniach o pełnię zdrowia chłopczyka. Trzymamy kciuki!

XVI Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej - 28 lutego 2016r.

Wyniki meczów i strzelcy goli:

MOW- Megalux 0:1

5. Megalux Lipka 4 6-11
6. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy 4 10-21
7. Dobrynka sp. z o.o. 3 9-15

Najlepszy zawodnik: Maciej Orłowski (Mundurowi)
Najlepszy bramkarz: Wojciech Taras (Dobrynka sp. z o.o.)
Król strzelców: Bartłomiej Rutyna (OSP) 13 goli

Składy drużyn i dorobek bramkowy:

Ochotnicza Straż Pożarna: Łukasz Dudzic (3), Krzysztof Jaworski, Bartłomiej Rutyna (13), Robert Rutyna, Krzysztof Szawarniak (5), Paweł Władyczak (1)

JW 4094 Wałcz: Sławomir Górzny (1), Grzegorz Janczak (2), Przemysław Kowalczyk (1), Radosław Petrecki, Ireneusz Szatkowski, Mariusz Szczepko (1), Maciej Wasyłków, Paweł Wegner (5), Przemysław Wietrzykowski (2)

Mundurowi: Tomasz Drążkowski (1), Mariusz Kafarski, Grzegorz Kozak, Piotr Król (1), Sebastian Lis (1), Andrzej Napiwodzki, Maciej Orłowski (2), Michał Pilarski, Krystian Pypka (1), Artur Rabas (3), Michał Stopa

Rola sp. z o.o. Człuchów: Łukasz Bernacki, Tomasz Kołodziej (2), Bartłomiej Lica (6), Rafał Litwiniuk, Krystian Paciorek, Sebastian Stalka (4), Przemysław Surma (1), Marcin Urbański (1), Jarosław Wójcik (1)

Megalux Lipka: Michał Bednarek, Piotr Kaczor, Łukasz Kosecki, Rafał Kuchciak (4), Kamil Kuliński (2), Edward Marek, Marcin Marzec, Hubert Schienke, Karol Skotarczak

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy: Mirosław Kisełyczka (1), Patryk Klejdysz (3), Damian Litwiniuk (1), Mirosław Łepek, Andrzej Machoń, Dariusz Piekarski, Bartłomiej Przybylski (4), Jarosław Rusin, Adam Wójcik (1), Rafał Zatorski

Dobrynka sp. z o.o.: Michał Betscher, Dmytro Haisiuk, Jura Kowalczuk (1), Krystian Kulpiński, Dawid Kutela (3), Roma Lewandowski, Wowa Mudryj, Siergiej Rylski (4), Karol Ryngwelski (1), Leszek Taras, Wojciech Taras