Cenny triumf teamu Stalki, indywidualnie też nagrodzeni!20.02.2016r.
Bardzo miłe wieści nadeszły z Sępólna Krajeńskiego, gdzie zespół juniorów C2 prowadzony przez Sebastiana Stalkę wywalczył pierwszą lokatę w imprezie Krajna Arena Futsal Cup. Czerwono-niebiescy wybrali się tam, jak zapowiadaliśmy wcześniej, na rywalizację w gronie trampkarzy, czyli w roczniku 2001, w składzie złożonym wyłącznie z młodszych piłkarzy niż zakładał regulamin. W siedmioosobowym zestawieniu znalazło się pięciu futbolistów urodzonych w 2003 roku i dwóch w 2002... Tym większe oklaski, iż w grze ze starszymi przeciwnikami poradzili sobie tak dobrze.

Debrznianie wygrali w sobotnim turnieju trzy spotkania, w jednym doszło do podziału punktów. Oprócz okazałego pucharu za zwycięstwo w zawodach laury przypadły także Patrykowi Barczewskiemu (najlepszy golkiper) i Mateuszowi Treli, który z dorobkiem pięciu trafień został najskuteczniejszym uczestnikiem zmagań.

Organizatorzy borykali się z ogromnymi problemami kompletując listę uczestników zawodów. Zamiast zakładanych ośmiu drużyn chęć występu w imprezie wyraziło tylko pięć, a na domiar złego bydgoska Brda niemal w ostatniej chwili zrejterowała i w tej sytuacji zastąpił ją drugi zespół gospodarzy. Na szczęście z dziesięciu rozegranych spotkań jedynie w dwóch dysproporcja w poziomie prezentowanym przez piłkarzy była bardzo widoczna, w pozostałych przypadkach bój był wyrównany.

Czerwono-niebiescy dobrze zaczęli zawody, bo od wygranej 2:1 z Krajną Sępólno Krajeńskie po dwóch trafieniach Kacpra Bieleckiego. Identycznym rezultatem zakończył się mecz z inną Krajną, tą z Wyrzyska. Mając w perspektywie starcie z drugą, zdecydowanie słabszą ekipą z Sępólna do przypieczętowania zwycięstwa w turnieju wystarczał emkaesiakom nawet remis w konfrontacji z Gwiazdą Sypniewo, co udało się osiągnąć, m.in. dzięki skuteczności Treli. Podsumowując: duże brawa!!!

Wyniki i strzelcy goli dla naszej ekipy:

AP 2012 MKS- Krajna S. 2:1 (K. Bielecki 2)
Krajna II S.- Gwiazda 0:2
AP 2012 MKS- Krajna W. 2:1 (Trela, Marzec)
Krajna S.- Gwiazda 1:0
Krajna W.- Krajna II S. 2:1
AP 2012 MKS- Gwiazda 2:2 (Trela 2)
Krajna W.- Krajna S. 2:1
AP 2012 MKS- Krajna II S. 7:1 (Trela 2, K. Bielecki 2, Pałubicki 2, Nykiel)
Gwiazda- Krajna W. 1:1
Krajna II S.- Krajna S. 3:12

1. AP 2012 MKS Debrzno 10 13-5