Poznańska Warta triumfatorem Victoria/Stella Cup18.01.2016r.
W podpoznańskim Luboniu rywalizowali wczoraj w towarzyskim turnieju halowej piłki nożnej Victoria/Stella Cup piłkarze z rocznika 2005. W gronie dziesięciu klubów bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Warty Poznań, którzy w finale pewnie pokonali Akademię Reissa Poznań 3:0. Ekipa Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno szkolona przez Sławomira Słonkę, podobnie jak ich starsi koledzy dzień wcześniej w Somoninie, zajęła siódmą lokatę i tak jak na Kaszubach mamy po zawodach przeświadczenie, iż mogło być odrobinkę lepiej.

Każda sportowa impreza jest dla młodych futbolistów cennym doświadczeniem, zwykle i nieustannie ten fakt podkreślamy, ale to przecież prawda i nie sposób zaprzeczyć, że możliwość gry z rywalami z innych części kraju służy rozwojowi czerwono-niebieskich. Wyjazd do Lubonia należy więc zaliczyć do najciekawszych odkąd ten zespół emkaesiaków został utworzony i mamy taką nadzieję, będzie procentował w przyszłości.

Debrznianie zaczęli niedzielne rozgrywki od przegranej 0:3 z późniejszym zwycięzcą. Warciarze byli faktycznie lepsi, a wynik końcowy odzwierciadlał w dużej mierze przebieg wydarzeń boiskowych. W drugim występie team Słonki wysoko (6:0) wygrał z gospodarzami, lubońską Stellą, co podtrzymało szanse na dołączenie do czołówki klasyfikacji turniejowej. Niestety, dwa kolejne grupowe spotkania kończyły się niepowodzeniem. Za każdym razem ulegaliśmy przeciwnikom po 0:1 i choć mecze były wyrównane, to jednak piłkarze UKS Śrem i Akademii Reissa potrafili "wcisnąć" po jednym golu Mateuszowi Kaczmarczykowi. Cóż, pozostała nam walka o siódme miejsce i tutaj MKS poradził sobie doskonale, wygrywając aż 5:0 z jedynym reprezentantem Górnego Śląska, AKS Chorzów.

Trzeba nadmienić, że grano w obiekcie wyposażonym w bramki "orlikowe", czyli o wymiarach 5x2 m., co jest raczej rzadkością, jeśli mowa o imprezach pod dachem.

Michał Maza, Gabriela i Andrzej Pikulik, Piotr Pachura- to osoby, którym dziękujemy za pomoc w organizacji dalekiej wyprawy do Lubonia. Równie istotna była obecność innych rodziców, a mianowicie Grzegorza Janke i Mirosława Wieszewskiego, którzy mocno kibicowali drużynie.

Jedynka- AKS 4:1
Lech- Orlik 4:0
Dąbroczanka- Jedynka 2:0
AKS- Lech 1:9