Akademijne zamierzenia na styczeń i luty30.12.2015r.
Zakończyliśmy sekwencję startów wychowanków Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w imprezach halowych w roku 2015. W listopadzie i grudniu odwiedziliśmy Jastrowie, Charzykowy, Szczecinek i Zakrzewo, na dokładkę sami organizując w trzy przedświąteczne weekendy nasz coroczny cykl zawodów. Za młodymi piłkarzami I część sezonu zimowego, dzisiaj możemy poinformować o dalszych planach startowych czerwono-niebieskich, tych obejmujących inauguracyjne tygodnie nowego roku.

Anonsowany był już w tym miejscu start ekipy rocznika 2003 (trener Sebastian Stalka) w Somoninie koło Kartuz w sobotę 16 stycznia. Nic się nie zmieniło, będziemy wówczas w znanym już debrznianom z wcześniejszych występów obiekcie. Dzień później, w niedzielę 17 stycznia mocny sprawdzian przejdą szkoleni przez Sławomira Słonkę zawodnicy z rocznika 2005, którzy udadzą się w daleką wyprawę pod Poznań, do miejscowości Luboń. Działacze tamtejszej "Stelli" organizują interesującą jak sądzimy imprezę, w której mają wziąć udział drużyny nie tylko z Wielkopolski, ale także, co ciekawe Górnego Śląska i z woj. zachodniopomorskiego. My będziemy reprezentować w tej stawce Pomorze.

Najbliższy miesiąc to ponadto turnieje dla najmłodszej grupy, prowadzonej przez Pawła Władyczaka i pomagającego mu Dariusza Piekarskiego. 10 stycznia rocznik 2008 powalczy w noworocznych zawodach realizowanych w Chojnicach przez Chojniczankę, z kolei 31 stycznia pojedziemy do Przechlewa. Oprócz tego, w tym samym dniu zawitamy do Tuchomia na tradycyjny Givova Junior Cup z grupą Roberta Oleksiewicza, czyli rocznikiem 2006.

To nie koniec listy debrzneńskich podróży za futbolówką, bowiem 20/21 lutego emkaesiacy z rocznika 2005 stawią się na dwudniową imprezę do Przechlewa. Jeśli do tego wykazu dojdą kolejne turnieje naturalnie znajdzie to swój oddźwięk na stronie internetowej, o każdym z przedstawianych dziś napiszemy też oddzielnie i szerzej tuż przed datą ich rozegrania, przedstawiając rywali naszych drużyn.